Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:   

AYM’den ‘bekçi’ kararları: Gösterilere müdahale edemeyecekler, elle kontrol yapamayacaklar AYM’den ‘bekçi’ kararları: Gösterilere müdahale edemeyecekler, elle kontrol yapamayacaklar

"Bu hafta para ve ekonomi konuşacağız. Mevcut Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan talimat vermiş. Ekonomi süper yükselsin, asgari ücret yükselsin demişte herkes seçimden sonra doların 30 lira olacağını söylüyor. Tedbiren birileri yurtdışına para kaçırıyor da olabilir. Türkiye'de birileri işi gücünü bıraktı bir felaket peşinde. Ben neden ekonomi diyorum muhalefette, iktidarda ekonominin önemini bilmekle birlikte bilmekte bunu çok takmıyorlar. Dün Çamkıran Pazarı’na girdim herkes beni durdurdu. Ben kimim parti lideri de değilim anlamadım ekonomiyi soruyorlar. İnsanlar iletişim konusunda da sıkıntılı. DEVA Partisi, İşçi Parti’si, CHP’si kimse bunlar bir pazara girsinler, fiyatlara bir baksınlar. Millet etiketi görünce kafa değişiyor. Şu anda konu ne HÜDA PAR mı HDP mi? Onu da konuşmak lazım. Milliyetçi muhafazakâr ağırlık diyoruz da biri bana anlatsın muhafazakarlık ne demek? 

Şu anda Türkiye'de çeşitli cemaat, tarikatın kamuoyu baskısı var. Biz bunu İzmir’de hissetmiyoruz ama Anadolu'da bu var. Son Mühür ’de rakamlarda vereceğim. Türkiye adım adım geri gidiyor. Biz 3.Meşrutiyet mi yaşıyoruz? Ortada para yok. Asgari ücreti arttıracağız diyenler şu anda ne şartlarda yatırılıyor asgari ücret haberi var mı? Üretim yok her şey ithalata dayalı. Bazı ürünlerin seçim sonrası zam gelecek diye stoklandığını da biliyorum. Ama muhafazakârız.  

Seçimlerde yağmur, fırtına bekliyorum. Bir gün su konusunu da konuşalım. Bizim şu anda Büyükşehir Belediyesi elinden geleni yapıyor, Tunç Soyer'i tebrik ederim o yüzden. İzmir Su İşleri ne yapıyor? Yer altı suları diyorum ruhsatsız halı yıkamacılar ne olacak? Fıtratımızda susuzluk varsa çekeriz ne yapalım. Gülüyoruz ağlanacak halimize. Biz teğet geçmeyelim susuzluk meselesini. Tahtalı Barajının özelliği nedir? Tahtalı Barajı yer altı suları ile beslenen bir baraj. Yüzde 40’a düştü diyoruz su seviyesi. Bunu bilmemiz yetmiyor. Obruklar oluşmaya başladı turist gibi sevinerek bakan var. Buzullar eriyor sevindirik oluyoruz. Bu hafta da ciddi yağmur bekleniyor İzmir’de. Dolu yağıyor diye sokağa çıkılmaz.”