Hasan Tahsin Kocabaş: "Sorunca dert mi oluyor?" Hasan Tahsin Kocabaş: "Sorunca dert mi oluyor?"

Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:   

19 MAYIS KONSER MÜZİK BAYRAMI DEĞİLDİR 
Tam 104 yıl önce, 19 Mayıs 1919 günü yüreğinde “İzmir’in işgali” acısıyla Samsun’a vardı Mustafa Kemal Paşa. Yanında da bir avuç yurtsever.  Emperyalizme karşı yürekle, inançla, iradeyle ve de kanla ulaştırmış zafere milletini. Ama bugün, an itibariyle elinizi vicdanınıza koyun, bildiğiniz kadar düşünün. 19 Mayıs “farkındalığı” ve heyecanı var mı bugün?  


19 Mayıs gibi Cumhuriyet Tarihi’nin “özel günleri” hep “ezberden” okunan “şiirler “gibi. Üzerine bir de sosyal medya çıktı, tamam. Yaz iki satır, kutladın mı “ha kutladım”.  19 Mayıs’ta bir konser, iki güzel söz ve tabii ki “gençliğe güveniyoruz” desin yaşlı “mevki makam sahipleri” tamam. 104 yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, sönmesin diye gençlere emanet edilmiş. Ama gençlerimizin hallerine bakın. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine reva görülen zulmü de unuttuk değil mi? Her yıl binlerce genç mezun torpili olmazsa “ekmeğini kazanma” şansını yakalayamıyor.  O kadar çok eğitimli, donanımlı gencimiz cahil ve menfaatçilerin zulmü altındaki.  


Mustafa Kemal’in fikirleri, duyguları ölümünden sonra gerçekten anlaşılmış olsaydı, bugün bu mutsuzluk ve cehalet egemen olmazdı gençlerimizin de yurttaşlarımızın da üzerinde. İnadına sonsuza kadar rehberimiz Mustafa Kemal’in düşünceleri… 

Dağ başını duman almış Gümüş dere durmaz akar 
Güneş ufuktan şimdi doğar Yürüyelim arkadaşlar