Radyo Ege'de 90 Saniye programıyla kent ve ülke gündeminin dikkat çekici konularını dinleyicileriyle buluşturan gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş sayısı her geçen gün azalan gerçek bir gazetecinin tutuklanmasına dikkat çekti. Gazeteci Tolga Şardan'ın tutuklanmasının muhalefete uyarı olduğuna işaret eden Kocabaş 'İnanın bana gördüğümüze aldanmayı, duyduğumuza inanmayı bırakmamız şart. Ülkem muhalefetinin, şapkasını önüne alıp düşünmesi, tarihsel örneklerden ders çıkarması şart' hatırlatmasında bulundu.

İşte Hasan Tahsin Kocabaş'ın açıklamaları...

DİKKAT ETTİNİZ Mİ? ÇOK KOLAY OLUYOR

Asgari ücret pazarlıkları başlıyor Asgari ücret pazarlıkları başlıyor

Bugün size İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan söz edecektim. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de başlattığı operasyonlarla dikkat çekti. Basmane ve civarında kaçaklardan zehir tüccarlarına kadar suç odaklarına resmen savaş açtı. Atık gitmekten girmekten korktuğumuz Basmane’deki iyi yurttaşların yüreğinde umut oluşturdu. Çünkü İzmir’de asayiş yıllardır berkemal değil, sokaklar adeta başı külahlı eli silahlı magandaların cenneti olma yolundaydı.
Ama tam Ali Yerlikaya’ya bir iki kelam edeyim diye düşünürken, Türkiye’de sayısı oldukça azalmış, gerçek bir gazeteci önce gözaltına alındı sonra da jet hızıyla tutklandı. 
Onca tepkiye rağmen bu a çok kolay oldu. Fakat şaşırdığım bir ayrıntı var burada. Tolga Şardan her ne kadar son yazısından dolayı soruşturmaya muhatap oldu dense de sitesinde yazılarını sürekli okuyanlar bilir ki, Şardan hedefe çok önceden konulmuştu. Sadece bir bahane arandı ve kilit söz de MİT ve Cumhurbaşkanı oldu. 
İnanın bana gördüğümüze aldanmayı, duyduğumuza inanmayı bırakmamız şart. Ülkem muhalefetinin, şapkasını önüne alıp düşünmesi, tarihsel örneklerden ders çıkarması şart. Türkiye’de bazı kolaylıkların zorlaştırılması milli beka açısından çok önemli. İşte muhalefetin anlaması gereken budur. Tolga Şardan bir gözdağı doğru, ama hedef listeler hazırlanalı çok oldu. Demedi demeyin.
Ne mutlu Türküm diyene.