Gazeteci Ercan Pala Son Mühür TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Kemalpaşa siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Pala; “Kemalpaşa’da CHP’nin işi bu kez zor. Tabii Mehmet Türkmen geçen seçimde seçimi kazandıran unsurlardandı. Ama Türkmen’e de tepki var tabandan. Gerçek anlamda CHP’li olduğu düşünülmüyor. İpi kimin göğüsleyeceğini son düzlükte göreceğiz” dedi.


“Mehmet Türkmen’e tabandan tepki var”

Kemalpaşa bıçak sırtı ilçelerden diyen Pala; “CHP bu sefer Kemalpaşa’da zorlanacak. Ak Parti ve CHP’ye oy vermem diyen seçmen Saadet Partisi’ne kayacaktır. Yani her iki tabandan da oy alabilir. Çok merak ettiğim ilçelerden olacak. İpi kimin göğüsleyeceğini son düzlükte göreceğiz. Tabii Mehmet Türkmen geçen seçimde seçimi kazandıran unsurlardandı. Saha endeksli bir aday. Ama Türkmen’e de tepki var tabandan. Gerçek anlamda CHP’li olduğu düşünülmüyor. Ben CHP’de başka bir ismi bekliyordum, o aday olursa daha rahat alınır diye düşünüyordum. Aday adaylarından biri isim, ancak açıklamayayım. Ankara’dakiler bu işi daha iyi bildikleri için Mehmet Türkmen’i yaptılar. Hem demografik yapı olarak hem de seçmen sayısı olarak baktığımızda aradaki fark çok az. Mehmet Bey’i sağ taraftan biz aldık, onu CHP’li yaptık diyenler belki oy vermez. Galip Atar ismi de güçlü. Saadet ve Yeniden Refah’ın tabandan alacağı oya da bakmak lazım. Çok fazla denge var” ifadelerini kullandı. 

Kick yeniden erişime açıldı: Twitch'in engeli ne zaman kaldırılacak? Kick yeniden erişime açıldı: Twitch'in engeli ne zaman kaldırılacak?


“Siyasette en çok ilkesizliğe karşıyım”

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı ve yönetimde bulunan birkaç ismin belediye iştiraklerinde çalışıyor olması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Pala; “CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz belediyede çalışıyor, yönetimde de var belediye de çalışanlar. Tabii bir siyasi partinin yöneticisi olarak acaba belediyede normalde de çalışıyor mu ya da çalışabiliyor mu? Yoksa bankamatik memuru mu? Çünkü böyle çok insan var. Ama tabii ben şuradan bakarım bu etik değil. Ben siyasette en çok ilkesizliğe karşıyım. Siz Ak Parti’yi eleştireceksiniz. Sonra aynı şeyi siz yapacaksınız. Çalışan tabii ki siyaset yapabilir. Ama partinin yönetimi başka bir şey. Mesai saatleri içerisinde Mehmet Bey ile dolaşıyordur, ilçe başkanı olarak diye düşünüyorum. Mesaide olmanız gerekirken bir parti adayının peşinden dolaşıyorsanız benim vergilerimden çalıyorsunuzdur. Mesela Ahmet Bey şuanda raporlu mu, yıllık izinde mi? Bunlar asla etik değil. Siz iktidara kadroları doldurdunuz diye eleştirilerde bulunurken siz de aynısını yapıyorsunuz. Siyaset para ve zaman işi. Mesela özel sektörde çalıp Ahmet Bey şöyle dese; ‘Ben ilçe başkanıyım, adayımız Mehmet Türkmen ile sokaklarda gezmem lazım.’ Patron ona güle güle der. Belediyede olmanın en büyük avantajlarından biri. Ama bundan sonra büyük bir ihtimal orada çalışmaya devam eder. Mehmet Türkmen seçimi kazanırsa Kemalpaşa Belediyesi’ne geçer daha yakın olurlar. Ya da daha rahat olur gidip gelmesi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi