31 Mart seçimleri öncesi son virajda Kemalpaşa AK Parti’ye göz kırpıyor. Cumhur İttifakı adayı Galip Atar’ın CHP adayı Mehmet Türkmen’e göre yarışı önde götürdüğünün en önemli göstergelerinden biri düzenlenen iftar sofralarına katılım oldu. CHP’nin başta Genel Başkan Özgür Özel olmak üzere tüm kozlarını sahaya sürdüğü iftar sofrasına katılımın beklenenden az olması moralleri bozdu. Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İzmir Milletvekilleri Sevda Erden Kılıç, Rahmi Aşkın Türeli, Yüksel Taşkın ve İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun da yer aldığı iftarda başta Torbalı olmak üzere çevre ilçelerden ve Manisa'dan otobüslerle insan taşındığı iddiaları gündeme geldi.

AK Parti iftarı sokaklara sığmadı…

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir adayı Hamza Dağ’ın da katıldığı AK Parti iftarında ise Galip Atar’a destek olmak için gelenlerin sokaklara sığmadığı görüldü. CHP iftarında yaklaşık 4 bin iftarlık dağıtılırken AK Parti iftarında 6 bin iftarlık yetmeyince bin adet de dürüm siparişi verildiği öğrenildi. Hamza Dağ ve Galip Atar’ın seçimde zafer sözü verdiği iftar sonrası binlerce insan gövde gösterisine dönüşen yürüyüşte buluştu.

CHP’nin son kozu Yeniden Refah Partisi…

Özellikle Mehmet Türkmen’in aday gösterilmesinde büyük bir faktörü olan Murat Bakan’ın gerginliği gözlerden kaçmadı. CHP’nin Kemalpaşa’da seçimi kazanma konusunda tek umdukları Yeniden Refah Partisi’nden gelecek destek olarak görülüyor.

Orta Doğu'da tansiyon yüksek! Katar'dan gerilimi azaltma çağrısı Orta Doğu'da tansiyon yüksek! Katar'dan gerilimi azaltma çağrısı

Kaynak: Haber Merkezi