İzmir Trafiği...| 90 Saniye'de bugün! İzmir Trafiği...| 90 Saniye'de bugün!

Eurovisiyon Şarkı Yarışması'na bu yıl ev sahipliği yapacak olan İsveç'te müzisyenlerden 'İsrail'e boykot' çağrısı yapıldı. Gazze'deki katliam nedeniyle İsrail'in yarışmadan çıkarılması gerektiğini savunan ünlü isimler, açık mektup yayınlayarak ülkenin kültürel etkinliklere katılmasının mağdurların acılarını görünmez kıldığı belirtti. EBU ise etkinliğin apolitik statüsünü vurgulayarak İsrail'in çıkarılmayacağını duyurdu.

PROTESTO SESLERİ ÇOĞALIYOR

Gazze'de 7 Ekim'den bu yana devam eden hukuk ve insanlık dışı İsrail saldırıları nedeniyle dünya genelinde boykot çağrıları ve protesto sesleri dinmiyor. Son olarak, Finlandiya ve İzlanda'nın ardından İsveç'te İsrail'e boykot çağrısı yapıldı.

AÇIK MEKTUP İMZALANDI

İsveç'te binden fazla sanatçı, Gazze'deki İsrail katliamı nedeniyle ülkenin bu yılki şarkı yarışmasından çıkarılması çağrısında bulunan açık bir mektup imzaladı. İsveç gazetesi Aftonbladet'te yayınlanan açık mektupta, Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) İsrail'in katılımına izin vererek kuruluşun güvenilirliğini zedeleyen dikkate değer bir çifte standart sergilediği belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi