DEM Partili Abdullah Zeydan'ın yüzde 55 oy oranıyla kazandığı Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, mazbatası verilmedi. Van İl Seçim Kurulu, AK Parti'nin adayı Abdullahat Arvas'ın talebi üzerine yaptığı incelemede, Zeydan'ın seçilme yeterliliğinin olmadığına karar verdi ve mazbatayı en çok oy alan ikinci sıradaki adaya, Arvas'a verdi. 2007- 2011 yılları arasında Ak Parti'den Hakkari Milletvekili olarak görev yapmış olan Abdulmuttalip Özbek, Van halkının Zeydan'ı seçtiğini vurgulayarak AK Parti adayına seslendi. 

Erdal Beşikçioğlu'ndan borç açıklaması: 'Şanslı belediyelerden biriyiz' Erdal Beşikçioğlu'ndan borç açıklaması: 'Şanslı belediyelerden biriyiz'

Van Mazbata

Cumhurbaşkanı'nın sözlerini hatırlattı

Özbek, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı'nın sözlerini hatırlatarak, "Kardeşim Abdulahat Arvas. Milletin desteği olmadan yönetime gelmek vicdanı yaralar. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim gecesi konuşmasını hatırlamanı isterim: 'milletimizin kararına hürmetsizlik etmeyecek, milletin takdirini sorgulamaktan uzak duracağız''.

Van Tweet

''Bu karardan vazgeç!''

Özbek paylaşımlarına "Ak Parti olarak tüm çabalarımıza rağmen Vanlı vatandaşlarımız tercihini Abdullah Zeydandan yana kullanmıştır Bize düşen milletimizin seçimine saygı göstermek ve önümüzdeki seçimler için çalışmaktır Adını aileni tüm Vanlıları düşünerek bu karardan bir an önce vazgeçmeni dilerim." diye devam etti. Eski Ak Parti Milletvekilinin DEM Parti'nin adayını desteklemesi, parti içinden yükselen tek ve dikkat çeken ses oldu. 

Kaynak: Haber Merkezi