Altının gramı 1.028 liradan güne başladı. 
Altının onsu 1.839 dolardan işlem görürken çeyrek altın 1.681 lira, Cumhuriyet altını ise 6.704 liradan satılıyor. 

Döviz kurları haftaya hafif yukarı yönlü başlangı yaparken dolar/TL, 17,35; euro/TL ise 18,25 seviyesinden  işlem görüyor. 

Asya borsaları, Fed yetkililerinin bu hafta yapacakları konuşmalarda enflasyonla mücadelenin bedeli ne olursa süreceğini açıklayacağı endişeleriyle düşerken ABD endeks vadeli işlemleri de kazanımlarını geri verdi. Yatırımcılar, birkaç haftadır merkez bankalarının enflasyonla mücadele için keskin faiz artırarak küresel ekonomiyi resesyona sokacağı endişesini taşıyorlar. Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi yüzde 0,8 gerilerken Japonya'nın Nikkei endeksi de yüzde 1,4 düştü.

Merkez Bankası'nın net rezervi, seçim haftasında eksi 4,4 milyar dolara geriledi Merkez Bankası'nın net rezervi, seçim haftasında eksi 4,4 milyar dolara geriledi

Bu hafta piyasada Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı ve Suudi Arabistan veliaht prens Muhammed bin Salman'ın ziyareti takip edilecek. Suudi Arabistan'ın fiili yöneticisi olarak görülen Muhammed bin Salman 22 Haziran'da Türkiye'yi ziyaret edecek.
Öte yandan yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell'ın Çarşamba ve Perşembe günleri ABD Temsilciler Meclisi'ne yapacağı konuşmayı izleyecekler. Fed geçen hafta enflasyonla mücadelesinin "koşulsuz" olacağını belirtmişti. Fed'in kıdemli
yetkililerinden Christopher Waller da Cumartesi günü, Temmuz ayında 75 baz puan daha faiz artırılmasını destekleyeceğini söyledi.