Aralarında Dilan-Engin Polat çiftinin de bulunduğu 28 şüpheli için iddianame hazırlanmış, bu iddianame mahkeme tarafından iade edilmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iade talebine itiraz etti.

Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 şüpheli hakkında kara para aklama iddiası ile iddianame düzenlenmişti.  Savcılık Polat çiftinin 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme', 'suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama' ve '7258 Sayılı Futbol Ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis Ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a muhalefet' suçlarından cezalandırılmasını istemişti.

Biden'ın çekilmesinin ardından Trump'tan ilk açıklama! Biden'ın çekilmesinin ardından Trump'tan ilk açıklama!

İddianame iade edilmişti 
Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu İstanbul merkezli 6 ilde operasyon düzenlenmişti. Düzenlenen operasyonda çift tutuklanırken, soruşturma sonucu hazırlanan iddianame iade edilmişti. İade sebebi ise suçlamaların Ağır Ceza Mahkemesi'nin yetki alanına girmesi olarak nitelendirildi. 

Başsavcılık'tan iadeye itiraz 

Başsavcılıktan iadeye itiraz geldi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, görevli mahkemenin belirlenmesindeki temel kuraldan bahsederek, görevli mahkemenin temel cezaya göre belirlenebilir olduğunu, artırım maddesinin mahkemenin görevini belirlemede esas olmadığını savunarak mahkemenin iade kararına itiraz etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ