Ayşegül Koç/Dijital Reklamcılar Derneği Başkanı Alican Esen, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un sorularını yanıtladı. Bu etkinliğin bir de sosyal sorumluk yanı var diyen Esen, Digital Week İzmir 2024 bilet gelirlerinin bir kısmının Dijital Reklamcılar Derneğine bağış olarak aktarılacağını ve Digital Week organizasyonu adına köy okullarına tablet yardımı ile dijitalleşme adına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. 


Digital Week İzmir 2024

18-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Digital Week İzmir 2024 ile ilgili bilgi veren Esen; “Dijital Reklam Ajansı kurucusuyum. 11 yıl boyunca dijital ile alakalı onlarca projenin içerisinde yer aldım. Bunların vermiş olduğu tecrübeyle bir yıldır bu organizasyon üzerine çalıştık. Bizim şehrimizde güzel İzmir’imizde neden böyle bir şey yapılmasın diyerek yola çıktık. Böyle bir program Türkiye’de ilk kez İzmir’de gerçekleşecek. İki gün boyunca 60’a yakın konuşmacı bizimle birlikte olacak. Bunların içerisinde siyasetçiler, sanatçılar, influencerlar, teknoloji guruları, tanınmış, bilinmiş, uzman kişiler var. Teknolojinin gideceği noktalarla ilgili dolu dolu bir program hazırladık” diye konuştu.

Digital Week İzmir, İstinye Art’ta…

Esen; “İstinye Park, İstinye Art’ta gerçekleşecek etkinlikte markaların yer alacağı fuaye alanımız olacak. Stantları koyup ürünlerini tanıtabilecekler. Deneyim yaşatabileceğimiz alanlar olacak. Firmalara farklı seçenekler de sunuyoruz. Örneğin, konuşmacılardan birine sponsor olunabilir veya ekranda logo kullanılabilir. Ayrıca İstinye Park ulaşım açısından da rahat bir lokasyonda. 1. Salonumuz Digital Hall, 610 kişi kapasiteli. Burada konuşmacılar konuşmalarını yapacak. Çeşitli seminerler, paneller gerçekleştiriler. Academy Hall kısmındaysa iki gün boyunca dört tane workshop gerçekleşecek” dedi.

“Hep birlikte kenetleneceğiz”

Yaptığımız işe devlet kurumlarından yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarından iş dünyasına kadar kime gitsek ciddi destek gördük ve bu bizi çok memnun etti diyen Esen; “Valimiz, ilçe kaymakamımız, başkanlarımız, iş dünyası, sivil toplum örgütleri bizlerle birlikte olacaklar. Görüşmeye devam ettiğimiz kurumlar da var. Bu etkinlikte hep birlikte kenetleneceğiz diyebilirim” dedi.

“Digital Week İzmir’i uluslararası alana taşıyacağız”

Hedeflerinden de bahseden Esen; “Dünyadaki bu tip etkinlikleri gözlemleme şansımız oldu. İzmir’de gerçekleştireceğimiz bu etkinlikte ilk yılı atlattıktan sonra ikinci, üçüncü yılda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği yaparak bu çalışmayı uluslararası boyutta taşımayı hedefliyoruz. Amacımız bu etkinliği önümüzdeki yıllarda aldığımız noktadan daha ileriye taşıyabilmek. İzmir’in adını uluslararası alanda teknoloji şehri olarak tanıtmak istiyoruz. Bu alanda şehre katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Instagram hikayelerine 'Süper beğeni' geliyor: Parlamaya hazır olun! Instagram hikayelerine 'Süper beğeni' geliyor: Parlamaya hazır olun!

“Geliriyle köy okullarına destek verilecek”

Esen ayrıca, Digital Week İzmir 2024 bilet gelirlerinin bir kısmının Dijital Reklamcılar Derneğine bağış olarak aktarılacağını ve Digital Week organizasyonu adına köy okullarına tablet yardımı ile dijitalleşme adına katkı sağlamayı hedeflediklerini de belirtti.

Muhabir: Ayşegül Koç