Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, DEVA Partisi’nde 13 kurucu başkan ve halen ilçe başkanı olan isimlerin yarın düzenleyecekleri toplantıyla istifalarını açıklayacaklarını öne sürdü.

Başkanlarla birlikte 500 kişinin DEVA Partisi’nden istifa edeceği iddia ediliyor.

Kaynak: Saygı Öztürk – Sözcü gazetesi

Bu haber; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanları ile gizli bir toplantı yaptığı iddialarının ardından geldi.

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı görüşmeyle ilgili bir açıklama yaptı ve “YAZIK…  Yakışmadı Kemal Bey!” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Kerem Altun ise açıklamasında şunları söyledi:

“Sn.Kılıçdaroğlu bu çirkin hareketiniz geçmişin kirli siyasetini hatırlattı. Yüzünüzdeki makyaj iz bırakarak akıyor. Aynaya bakınız. Bu millet  hangi özelliğinizle size güvensin, itibar etsin. Gittikçe batıyorsunuz… DEVA Partisi haysiyetli insanların partisidir.”

CHP’nin Foça Aday Adayı Kerem Yangöz yol haritasını açıkladı CHP’nin Foça Aday Adayı Kerem Yangöz yol haritasını açıkladı

Partiden istifa edecek isimler arasında olduğu iddia edilen Esenyurt DEVA Partisi Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahraman X hesabından şunları yazdı:

“Bin altıyüz Milletvekili aday adayının hakkını yiyen, emek veren tüm teşkilatların hakkını gasp eden keza hukukunu kollamayan mı münafık?

Yoksa gece gündüz kanının son damlasına kadar maddi ve manevi mücadele ederek çalışan, çaba gösteren, değerleri koruyan, birliğe, beraberliğe ve liyakate önem veren mi münafık?”

Önümüzdeki günlerde Gelecek Partisi ve İYİ Parti’den de istifalar olacağı ve bu istifa eden kişilerin CHP’ye bir törenle katılacağı iddia ediliyor. (Serbestiyet)