Sirkeci-Kazlıçeşme hattı 15 gün boyunca ücretsiz! Sirkeci-Kazlıçeşme hattı 15 gün boyunca ücretsiz!

ÇELİK'TEN İLK AÇIKLAMA: "HERKESE ADİL HİZMET"

Çelik, sosyal medyadan açıklama yaptı: "Genel Başkanımız Sayın Özgür ÖZEL’in ve parti yönetiminin takdirleri ile görevlendirildim. Çıkmış olduğum bu yolda Bergama Belediye Başkanlığını kazanmak ilk hedefimiz olacaktır. Çağdaş ve yaşanabilir bir Bergama için “ Herkese Adil Hizmet” sloganımız ile Cumhuriyet Halk Partisi Bergama Belediye Başkan Adayı olarak hepinizi saygı ve sevgi ile kucaklarım."

PROF. DR. TANJU ÇELİK'İ TANIYALIM...

1972 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde doğan Dr. Tanju Çelik, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve 1999 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde araştırma görevlisi oldu. Çalışmalarını bu hastanede devam ettiren Dr. Tanju Çelik yönetim kadrosunda görev alarak başhekim yardımcılığı görevini 2003-2005 yılları arasında üstlendi. 2005 yılında doğduğu yer olan Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. Devlet hastanesinde 5 yıl görev yapan Dr. Tanju Çelik hastanenin çocuk servisinin yeniden yapılanmasında görev aldı. Bergama Lisesi Mezunları Derneği başkanlığı yaptı.

BAŞHEKİMLİK GÖREVİNİ ÜSTLENDİ

yılında Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor ünvanıyla göreve başladı ve bölümün kurulması ve geliştirilmesine katkı sağladı. Üniversite bünyesinde senato üyeliği, başhekim yardımcılığı gibi idari görevler aldı. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı’na başvurarak yeniden kendisinin yetiştiği hastane olan İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak göreve başladı. 2013 yılında Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu başasistanlık sınavını kazanarak başasistan oldu. 2017-2020 yıllar arasında hastanede Başhekimlik görevini üstlendi. Çocuk sağlığı ve hastalıkları üzerine yapılmış ulusal ve uluslararası alanda 100’den fazla yayın, poster ve sözlü bildirimi bulunmaktadır. Prof. Dr. Tanju Çelik evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi