BÜNYAMİN DOBRUCALI /


İzmir’in 100’üncü kurtuluş yılı kutlamalarının yankıları hala sürüyor. Tunç Soyer’e yönelik olarak önce "Hadsiz ve ahlaksız, bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlerin tartışması sürerken bu kez ‘"Bu adamın istikameti filan yok. Bu, pusulayı şaşırmış ve terbiyeden uzak. Tarihini hakaretle ifade etmeye çalışan bir insan, bir defa bu milletin bir evladı olamaz. Ecdadımıza eğer layık olacaksak bunlara hukuk çerçevesinde gereğini yapmamız lazım" diye konuşmuştu. Erdoğan’ın Tunç Soyer’e yönelik sözlerinin ardından CHP kanadında sosyal medyada #TunçSoyerYalnızdeğildir etiketli bir mesaj trafiği başladı. CHP çatısı altında görev alan Genel Merkez, Milletvekilleri ve Belediye başkanlarından bu mesaj trafiğine destek verenlerin sayısı her geçen dakika artarak devam etti. Peki kimler sosyal medya üzerinden Tunç Soyer’e yalnız olmadığı konusunda destek verdi?
İşte destek verenlerin listesi…


BELEDİYE BAŞKANLARI: 22 BAŞKANDAN 18’İ…
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal
Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 
Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü
Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, 
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur
Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 
Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş
Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel
Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin

Çiğli ve Karşıyaka arasında 'Mavişehir' bilmecesi! Başkan Tugay'dan mesaj var Çiğli ve Karşıyaka arasında 'Mavişehir' bilmecesi! Başkan Tugay'dan mesaj var


GENEL MERKEZ: 17 GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN 9’U…
Ahmet Akın,
Gamze Akkuş İlgezdi,
Gökçe Gökçen,
Gülizar Biçer Karaca,
Oğuz Kaan Salıcı,
Özgür Özel,
Onursal Adıgüzel,
Seyit Torun,
Veli Ağbaba…


MİLLETVEKİLLERİ: 13 VEKİLDEN 8’İ…
Bedri Serter,
Ednan Arslan,
Mahir Polat,
Kani Beko,
Kamil Okyay Sındır,
Murat Bakan,
Özcan Purçu,
Sevda Erden Kılıç


TACETTİN BAYIR: BU TARTIŞMAYA KATILMAYI DOĞRU BULMUYORUM
Twitter hesabı hacklendiği için sıkıntılı bir süreç yaşayan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ‘’Valla paylaşmadım, başka yoğun işlerim vardı. Ama bu benim desteklemediğim anlamına gelmez. Yani destekliyorsun, desteklemiyorsundan ziyade bu ara altılı masa çalışması içerisinde bu tartışmanın çok yer almasını doğru bulmuyorum’’ hatırlatmasında bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ‘Osmanlı üzerinden bir tartışmayı doğru bulmadığı’ yönündeki açıklamalarını işaret eden Tacettin Bayır, ‘’ben zaten çıktığım televizyon kanallarında yanıtımı verdim. Altılı masayla bir kırgınlık yaratacak, bir alınganlık yaratacak davranışlardan tüm Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız sakınmalı ve dikkatli davranmalıdır’’ dedi.