Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü’nde ilçe kongreleri maratonu tamamlanırken, gözler il kongresine çevrildi. 

İl Başkanı Şenol Aslanoğlu dışında,  Konak İlçe Eski Başkanları Şakir Başak ve Aytekin Tunus adaylıklarını açıklamıştı. 

CHP İzmir’de 16 Eylül Cumartesi Gaziemir’deki Fuar İzmir’de C Hol’de gerçekleştirilecek kongreyle, partinin 100.yıl kutlamaları birleştirilecek.

100. YIL PANELİ
Edinilen bilgiye göre 15 Eylül Cuma günü CHP’nin eski genel başkanlarının katılımıyla 100. yıl paneli düzenlenecek. Panelin moderatörü İl Başkanı Şenol Aslanoğlu olacak. Panele eski genel başkanlar Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın konuşmacı olarak katılacak.

PARTİLİLERİN KATILIMIYLA TÜZÜK TOPLANTISI
Gün içinde ayrıca il başkanlığı büyük bir tüzük toplantısı düzenleyecek. Tüm partiler toplantıya davet edilecek ve kurulacak komisyon partililerden tüzük önerilerini alacak.

Ayrıca 15 Eylül’de aynı salonda sanatçı Pınar Ayhan'ın katılımıyla Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşam öyküsünü anlattığı müzikal belgeseli sahnelenecek.

Partinin 100. Yıl dönümü nedeniyle bir de kokteyl düzenlenecek.  

DİVAN BAŞKANLIĞI İÇİN ZEYNEL EMRE İSMİ GÜNDEMDE
16 Eylül’deki il kongresinin divan başkanlığı için Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’nin ismi gündeme geldi. Divan Başkanı önümüzdeki günlerde netleşecek.

İLÇE BAŞKANI KONSER VERECEK
O Ses Türkiye Yarışması’na da katılan Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek il kongresi öncesi salonda konser verecek.

Kongre salonunda ışık gösterileri yapılacak.

İş birliği yerel seçimde de devam edecek! İş birliği yerel seçimde de devam edecek!

İl kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Kongre başkanlık kurulu seçimi ile devam edecek. Divanın belirlenmesinin ardından, yönetim kurulu çalışma raporu ve hesap raporu okunarak, görüşe açılacak. Çalışma raporu ve hesap raporu ayrı ayrı ibra edilecek. ,

Çalışma ve hesap raporunun aklanmasının ardından ise il başkanı, il yönetim kurulu, il disiplin kurulu ve kurultay delegelerinin seçimi yapılacak.

Seçimlerin blok mu yoksa çarşaf listeyle mi yapılacağı ise merak konusu. Bu sorunun yanıtı salondaki oylamada netlik kazanacak. 

BAŞKANLARLA TOPLANTI, TURA ÇIKIYOR
Öte yandan İl Başkanı Aslanoğlu, bugün ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Aslanoğlu 15-16 Eylül’de gerçekleşecek programlarla ilgili başkanlara bilgilendirme yaptı. Katılımın geniş olması adına çalışma yapılmasını istedi. 

Aslanoğlu’nun salı günü itibariyle il başkan adayı olarak ilçe turuna çıkacağı ve ilçelerde başkan, yönetim ve delegelerle bir araya geleceği belirtildi. Aslanoğlu'na ilçe turunda ilçe başkanlarının delegelerden alınacak adaylık  imzalarını da vermesi bekleniyor. (Gerçek İzmir)