CHP İzmir’de bugün gerçekleşecek il kongresinde örgüt partiyi kentte yerel seçimlere de hazırlayacak yeni il başkanını seçecek. 

Fuar İzmir’de gerçekleşecek kongre öncesi göreve yeniden talip olan İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun yanı sıra CHP Konak İlçe Eski Başkanları Mehmet Şakir Başak ve Aytekin Tunus da adaylıklarını ilan etmişti. Kongre günü çok önemli bir gelişme yaşandı ve CHP Konak İlçe Eski Başkanı Tunus salona diğer aday Mehmet Şakir Başak ile birlikte geldikten sonra adaylıktan çekildiğini duyurdu. 

DİVAN BAŞKANI EMRE 
Tüm hazırlıkların tamamlandığı C Holü’nde gerçekleşecek kongrenin divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre yapacak. Dün genel başkanlık adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel’de de olacak. Öte yandan Özel ile aynı gün genel başkan adaylığını açıklayan Prof. Dr. Örsan Öymen de İzmir Kongresi'ne katılan isimler arasında yer aldı.

CHP İl Kongresi'nde salona ilk gelen isim İl Başkanı Şenol Aslanoğlu oldu. Partililerden büyük destek gören Aslanoğlu salona 'İşte örgüt, işte başkan' sloganlarıyla giriş yaptı. Aslanoğlu ardından salonda Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer ile de sarılarak merhabalaştı. 

GÜMRÜKÇÜ'DEN KURULTAY DELEGELİĞİ KARARI
CHP Çiğli İlçe Kongresi'nde yaşanan liste tartışmalarından dolayı il delegeliğinden istifa eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de CHP Kurultay Delegesi adaylığını duyurdu. Kongrenin yapılacağı salonun etrafına çok sayıda Gümrükçü'ye ait ayaklı panoların yerleştirildiği görüldü.

Mehmet Akarca hakkında söylenen iftiralara cevap verdi Mehmet Akarca hakkında söylenen iftiralara cevap verdi

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

Kongrede Aslanoğlu'na rakip olan CHP Konak Eski Başkanları Mehmet Şakir Başak ile Aytekin Tunus salona el ele, kol kola, 'Birleşe birleşe kazanacağız' sloganları eşliğinde girdi. Adaylar ve destekleyenleri 'Blok değil çarşaf liste' mesajı verdi! Tunus ardından adaylıktan çekildiğini ve oyunun Başak'tan yana olduğunu duyurdu.