Konak’ın mahallelerinde yaz temizliği Konak’ın mahallelerinde yaz temizliği

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine hazırlanan ve seçim meydanları da dahil olmak üzere çeşitli reklamlarda kullanılan video, CHP cephesinde tepkilere yol açtı.

Olay Ak Parti'nin Azerbaycanlı vekillerle, AK Parti izmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın yaptığı basın toplantısı bitiminde heyetin binayı terketmesi sonrası gerçekleşti. Montaj olduğu belirtilen videoyu protesto etmek için bugün CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve İzmir Milletvekilleri Yüksel Taşkın, Mahir Polat AK Parti önünde siyah çelenk  bırakmak için toplandı. AK Partililer binaya girmelerine izin vermezken, CHP'li heyete polis engel oldu.

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat dokunulmazlığını öne sürerek binaya girmek istedi ama engellendi. AK Parti herhangi bir müdahale ve laf atmada bulunmadı. Bunun üzerine CHP'li heyet siyah çelengi çevik kuvvetin önüne bırakarak, basın açıklamasında bulundu.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu basın açıklamasında: " Açık çağrımızdır seçim yarışında adil olmayacağınızı biliyorum. Tüm televizyon kanallarını, TRT'yi arkanıza alacağınızı sesimizi duyurmamıza devletin tüm imkanlarını kullanarak engel olacağınızı biliyoruz. Miting alanında sorun çıkaracağınızı, yasaklarla halka ulaşmamıza engel olacağınızı da biliyorum. Fakat siz bu organize kötülüğü şeytanı bile utandıracak kadar ileri bir seviyeye taşıdınız. Allah korkusunu, vicdanı, iyi olan her türlü duyguyu bir kenara koydunuz. İçinizdeki kötülüğü sadece bizim değil Türk Milleti'nin üstüne boca ettiniz. Montaj kasetlerle olmayanı varmış gibi gösterdiniz, sahtekarlık yaptınız. Sahtekarlığı miting alanlarında göstermekle kalmadınız, bir de canlı yayınlanıyor görüntüsü adı altında tüm yandaş kanallarınızda milyonlara izlettiniz.  Güç, para ve iktidar için tüm değerlerinizi bir kenara bırakalı, hakikatın ötesine geçeli çok olmuştur. Siz hakikatın ötesini bile aştınız. O dipsiz , karanlık, rutubetli köşelerden çamur siyasetini kendinize yol bellediniz. Buradan açık çağrımızdır kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülüğü kendine çırak çıkaranlarla asla helaleşmeyeceğim. Hesaplaşacağız..." dedi