Bayram görüşmesinde Erdoğan'dan Akşener'e: "Bırakmamanız daha isabetli olabilir" çağrısı! Bayram görüşmesinde Erdoğan'dan Akşener'e: "Bırakmamanız daha isabetli olabilir" çağrısı!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kemalpaşa Rekreasyon Alanı'ndaki iftar programında yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze saldırılarına dikkat çekti. İsrail'in saldırıları sonucunda Filistin'de 35 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini hatırlatan Özel, bu kayıpların yüzde 75'inin neredeyse 25 bininin küçük çocuklar ve kadınlardan oluştuğunu belirtti. Kalıcı bir ateşkes sağlama konusundaki çabaların henüz yeterli sonuç vermediğine işaret eden Özgür Özel, İsrail'in Filistin'e zulmettiği bir ortamda ticaret yapmanın barış talep etmekle çeliştiğini vurguladı.

CHP Kemalpaşa Belediye Başkanı adayı Mehmet Türkmen'in okul açılışına davet ettiğini ancak seçim kanununa uyarak bu tip açılışların son 10 günde yasak olduğunu belirten Özel, bu nedenle açılışı seçim sonrasına ertelediklerini ifade etti. Özel, iftar sofrasından kalkıp katı siyaset yapmayacaklarını ve Türkmen'in seçildiği gün parti rozetini çıkararak tüm Kemalpaşalılara eşit ve ayrımsız hizmet sunacağını belirtti. Katılımcılardan yerel seçimlerde adaylarına oy vermelerini isteyen Özel, konuşmasının sonunda alanda bulunan ailesini kaybeden bir çocuğu kucaklayarak annesine ulaştırdı.

Kaynak: Haber Merkezi