Kemal Kılıçdaroğlu'na imza vermesinin ardından desteğini Özgür Özel'den yana değiştiren CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın'a kendi yönetiminden tepki geldi. İlçe yönetiminden 19 imzayla yapılan açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildiği vurgulandı.

Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirten ilçe yönetimi yaptığı açıklama ile İlçe Başkanı Ertürk Çapın’a tepki gösterdi.

Savarona Yatı, öğrencilerin Deniz eğitimlerinde kullanılacak Savarona Yatı, öğrencilerin Deniz eğitimlerinde kullanılacak

İlçe yönetimi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetiminde yer alan aşağıda imzası bulunan İlçe Başkan Yardımcıları olarak mahallelerde yürüttüğümüz mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana tutumumuz çok net ve direkttir. Bizler, en başından bu yana Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer almayı seçmiş yönetim kurulu üyeleriyiz. 

Günlerce adalet yürüyüşünde AKP'nin faşizmine karşı yol yürümüş, tarihin en kirli iktidarı tüm devlet kaynaklarıyla seçimlerde partimize saldırırken tüm şehirleri gerçek bir inanmışlıkla ülkemiz geleceği için arşınlamış Genel Başkanımıza bir vefa borcumuz olduğunun bilincindeyiz. Mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana İlçe Başkanımız Sayın Ertürk Çapın'ın da tercihinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bilmekteydik. Bizler de bu doğrultuda ilçe seçimlerinde İlçe Başkanımız olarak Ertürk Çapın'ı desteklemiş ve İlçe Başkanımız olması için var gücümüzle çalışmıştık. 

İl kongre seçimlerinde ise ilçemizi temsilen kurultay delegesi olması için güven kazanmış ve kongre bitiminde de Genel Başkanımıza imza vererek ilçemiz tarafından güven tazelemiştir. Kongreye günler kala ise Manisa Milletvekilimiz ve Genel Başkan Adayımız Özgür Özel'i destekleme kararı alan Sayın Ertürk Çapın akıllara durgunluk veren ifadeler ile hangi dehlizlerde hazırlandığı belli olan sözde manifesto ile taraf değiştirdiğini duyurmuştur. Bu tavır değişikliği ve imzasını reddeden tutumda bulunan İlçe Başkanının bu kararının bizlerden bağımsız ve kişisel bir karar olduğunu tüm kamuoyuna bildirir Bornova İlçe Yönetimi olarak desteğimizin Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU'yla olduğunu tekrar bildirmek isteriz.”