Bahara kısa mola! Bu salı hem sıcaklıklar düşüyor hem de şiddetli yağışlar geliyor Bahara kısa mola! Bu salı hem sıcaklıklar düşüyor hem de şiddetli yağışlar geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen basın toplantısında seçim kararını imzaladı. Seçimler daha önceden dile getirildiği gibi 14 Mayıs'ta yapılacak. Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. 

Seçim tarihinin belli olmasının ardından YSK kararında adı geçenlerin aday adaylığı başvurusu yapabilmeleri için en geç 16 Mart 17:00’ye kadar istifa etmeleri gerekecek. Kamuda çalışanlar, sendika temsilcileri, belediye başkanları ve meclis üyeleri milletvekili adaylığı düşünüyorlarsa görevlerinden istifa etmek zorundalar  

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir'de gözler Büyükşehir Belediyesi Meclis Grubu'ndaydı. 

CHP'DEN FLAŞ GENELGE 

CHP Genel Merkezi, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgeyle YSK kararında adı geçenlerin aday adaylığı için 16 Mart saat 17:00’ye kadar istifa etmelerini isterken flaş bir temennide bulundu. 

CHP Genel Merkezi, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgede 9 Mart tarihli MYK toplantısında belediye başkanları ve meclis üyelerinin aday adaylığı için istifa etmemeleri yönünde tavsiye kararı alındığını örgütlere bildirdi.