Dolar/TL 19’u aşınca, günlük alım limiti düşürüldü Dolar/TL 19’u aşınca, günlük alım limiti düşürüldü

Cangas’ın dünya çapında ilgi uyandıran Master Dircet kiti ile SAKA ’nın onlarca ülkeye ihraç edilen farklı özellikteki LPG tankları ve farklı  ürün çeşitlerinin  yer aldığı Cezayir’deki fuarda Türk şirketleri büyük ilgi gördü.
Motor yakıt teknolojisinde dünyanın temiz, ucuz ve çevreci enerjiye yöneldiğini,  Türkiye’nin de bu konuda ilk sıralarda yer aldığını belirten Cangas AR-GE Müdürü Okan Niğdeli, Cezayir’deki Uluslararası Araç Ekipmanları Fuarıyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu “ grubumuz bünyesindeki şirketlerin yeni versiyon ürünleri ile sektörde ciddi karşılık bulan, pazarı olan ekipmanlarımızı, kitlerimizi görücüye çıkardık.  Türk firmaları bu anlamda sektörde saygın, güvenilir, marka değeri yüksek  bir yere sahipler. Amacımız bunu daha da yükselterek rekabet gücümüzü arttırmak.  Motor ekipmanlarını, teknolojilerini uluslararası platformlarda,  fuarlarda sergilemek güçlü, kalıcı bir marka değeri gerektiriyor. Biz grup olarak  AR-GE’ye önem veren, bu anlamda ciddi yatırımlar yapan bir şirket stratejisine  sahibiz. Hem Türkiye’de hem de dünya da bunun karşılığını görüyoruz. “ şeklinde konuştu.
İzmir merkezli CAF şirketler grubu bünyesindeki SAKA fabrikası Konya’da LPG tankı üretimi, Cangas ise motor teknolojileri alanında sıralı otogaz sitemleri, kit üretimiyle yazılımını yapıyor.