Türkiye 31 Mart'ta sandık başına gitti. Cumhuriyet Halk Partisi seçmen iradelerine göre seçimi Türkiye genelinde aldığı yüzde 37.74'lük oy oranıyla birinci sırada tamamlayarak kazandı.

28 Mart'ta Erdoğan'ı desteklemişti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "Cehennemin kapılarını kapatacağız" söylemi sonrası ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklayan Sinan Oğan, yerel seçimler sonrası yeniden ortaya çıktı. Oğan sosyal medyadan önemli açıklamalar yaptı.

"Seçimlerin milliyetçilerce masaya yatırılması gerekir"

"Büyük bir olgunluk ve demokratik bir havada geçen yerel seçimlerin ülkemiz ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kazanan adayları tebrik ediyorum." diye konuşan Oğan, "Seçimlerin özellikle de Türk Milliyetçileri açısından ciddi bir şekilde masaya yatırılması ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"Gerekli başarıyı gösteremediler"

Genel seçimle yerel seçim arasında yaşanan farklılıklara değinen Oğan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçimin merkezi haline getirdiğimiz Türk milliyetçilerinin, kendisini temsil iddiasındaki partilerin maalesef bu seçimlerde gerekli başarıyı gösteremedikleri görülmektedir." dedi.

Şerafettin Kılıç: Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu bize 'çocuklar bırakıyorum' dedi! Şerafettin Kılıç: Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu bize 'çocuklar bırakıyorum' dedi!

Yeni rotasını ne?

"Türk siyaseti yeni bir nesil değişimi arefesindedir. Önümüzdeki kısa süre zarfında bu konuda bir değerlendirme ve 'Yol Haritası'nı sizlerle paylaşacağım" diyen Sinan Oğan'ın bir sonraki hamlesi merak konusu oldu. Öte yandan Oğan'ın paylaşımında "Plana sadık kal" anlamına gelen Latince "Nosce Tempus" deyişiyle 2027'yi etiketlemesi gözlerden kaçmadı.

Bahçeli'nin yerine mi geçecek?

Ankara kulislerinde konuşulan iddiaya göre, 28 Mayıs 2023 seçimlerinde Erdoğan'a verdiği destek doğrultusunda AK Parti cephesinden saygı toplayan Sinan Oğan, MHP'nin başına geçmek için Erdoğan'ı ikna etmeye çalışıyor.

"Bahçeli onursal başkan olsun"

Mevcut MHP lideri Devlet Bahçeli'nin onursal başkan olarak görev yapması gerektiğini söylediği de iddialar arasında yer alırken Oğan'ın Erdoğan'ı ikna etmek için Zafer ve İYİ Parti'den memnun olmayan seçmeni havuza çekebileceğini öne sürdüğü belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi