SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda! SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda!

31 Mart 2024 tarihinde yapılan kritik yerel seçimlerde en çok merak edilen isimlerden biri olan CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, seçimi büyük bir farkla kazandı. Behzat Ç. karakteriyle hafızalara kazınan Beşikçioğlu, bundan böyle "Behzat Başkan" olarak anılacak. CHP'nin adayı Beşikçioğlu, en yakın rakibi MHP' Adayı Enver Demirel'e 100 bin oy farkla üstünlük sağlayarak yeni belediye başkanı oldu. Kulislerde Erdal Beşikçioğlu'nun, tüm seçim çalışmalarına birlikte gittiği oyuncu arkadaşı İnanç Konukçu'yu başkan yardımcısı olarak düşündüğü konuşuluyor. Yıllardır ayrılmayan ikili Beşikçioğlu'nun tüm çalışmalarında yanında yer almış, kimi zaman kameralara da konuşmuştu. Uzun süredir süregelen bu birlikteliğin belediye başkanlığı döneminde de devam etmesi bekleniyor. İkili dün seçim sonuçlarını birlikte izlerken İnanç Konukçu'nun kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa "seçim sonuçlarını izliyoruz" notu ile paylaştı. 

İnanç Konukçu kimdir?
İnanç Konukçu 10 Kasım 1985 tarihinde Ankara'nın Keçiören ilçesinde dünyaya geldi, aslen Diyarbakırlıdır. 2005 yılında Karanlıktaki Umut adlı dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 2010 - 2013 yıllarında Star TV'de yayımlanan Emrah Serbes'in Her Temas İz Bırakır adlı romanından uyarlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizide Hayalet karakterini canlandırdı. 2011'de Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, 2013'te Behzat Ç. Ankara Yanıyor filmlerinde de Hayalet karakterini canlandırdı. Hayalet karakteri, Konukçu'nun geniş kitlelerce tanınmasında önemli bir yere sahiptir. 2013-2015 yılları arasında yayımlanan Kaçak dizisinde Doktor Nazmi karakterini canlandırdı. 2016 yılında Dar Elbise filminde Nezmi karakterini, Kaçma Birader filminde Barmen karakterini canlandırdı. 2018 yılında Adı: Zehra dizisinde Kadir Keltikli karakterine hayat verdi. 2019 yılında yayımlanan Vurgun dizisinde Kayhan karakterini canlandırdı. Hükümsüz dizisinin 5. bölümünde Sami Ören karakteri ile ve Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Meto karakteri ile konuk oyuncu olarak yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ