CHP'nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu ile baba oğul gibiyiz. Kendisi CHP'nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır'' sözleriyle aralarındaki ilişkinin samimiyetini gözler önüne sererken, 14 Mayıs sonrası iki siyasetçinin arasında kara kedi girmişti. Kaybedilen seçimin ardından 'değişim' sözünü ilk gündeme geiren isim olan Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel'i Genel Başkanlığa taşıyan sürecin de fitilini ateşleyen isim olmuştu.

Aralarındaki gerginliği Bülent Kuşoğlu'nun açıklamaları ortaya serdi...


Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu arasındaki gerginliğe rağmen taraflar kamuoyu önünde birbirine yönelik olumsuz açıklama yapmamaya özen gösteriyordu. Bu gergin ancak sessiz süreç, Kılıçdaroğlu'na çok yakın bir isim olan Bülent Kuşoğlu'nun açıklamalarıyla yeni bir sürece evrildi. Bülent Kuşoğlu'nun "Kemal Bey, İmamoğlu’na kırgın ama yine de desteğini esirgemez. Mansur Yavaş’a kırgın değil. Mansur Bey, kendisini seçimden sonra ziyaret etti" sözlerine Ekrem İmamoğlu kanadından herhangi bir yorum gelmezken asıl tepkini Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldiği öğrenildi.


Kılıçdaroğlu'nun canı çok sıkılmış...

Kılıçdaroğlu'nun canı çok sıkılmış...

Kuşoğlu'nun Ekrem İmamoğlu'na yönelik sözlerinden canının çok sıkıldığı belirtilen Kemal Kılıçdaroğlu' nun yakın çevresine, 'böyle şey olmaz' diyerek rahatsızlığını dile getirdiğine dikkat çekiliyor.

Arıza yapan kargo gemisi Haydarpaşa açıklarında kurtarıldı Arıza yapan kargo gemisi Haydarpaşa açıklarında kurtarıldı

Kurmaylar iki lideri biraraya getirmek için harekete geçti...


Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığının Ekrem İmamoğlu'na iletilmesinin ardından iki liderin biraraya gelmek için prensipte anlaşıldığı öğrenildi. Zamanı ve yeri şimdilik belli olmayan kritik zirvenin çok uzak bir tarihe sarkmadan önümüzdeki hafta içinde İstanbul'da olması bekleniyor. Özgür Özel'in özellikle son dönemde Arapça tabelalar üzerinden başlayan tartışmada yıpranması Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu buluşmasına ayrı bir önem kazandırabileceği konuşuluyor.
 

Kaynak: Haber Merkezi