Arsenal’dan ayrıldığı 2018 yazından bu yana teknik adamlıktan uzak kalan 71 yaşındaki çalıştırıcı, bir maçlığına da olsa kulübeye geri dönecek.

“Riyad Dönemi Kupası” ismiyle düzenlenecek futbol maçı, ekim ayından 2022’nin mart ayına kadar sürecek Riyad Dönemi 2021 şenliği kapsamında gerçekleşecek. Başşehir Riyad’daki karşılaşmanın, 2022’nin ocak ayının üçüncü haftası yapılması düşünülüyor.

Şenlik müddetince ayrıyeten geçen yıl hayatını kaybeden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın anısına, “Maradona Kupası” isimli bir maç daha düzenlenecek. 25 Kasım’daki özel maçta İspanya’nın Barcelona ve Arjantin’in Boca Juniors ekipleri karşı karşıya gelecek.

Fransa’nın Nancy ve Monaco, Japonya’nın Nagoya Grampus Eight gruplarını çalıştırmasının akabinde Arsenal’de 1996-2018 ortası aralıksız 22 yıl teknik yöneticilik yapan Wenger, bu süreçte 3 Premier Lig ve 7 İngiltere Federasyon Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

Fransız teknik adam, 2019’un Kasım ayından beri FIFA’da global futbol gelişim yöneticisi olarak görev yapmaya devam ediyor.