TikTok'ta 2 haftalık hamile kadın skandalı: "Çocuğuma baba arıyorum, adam gibi adam!" TikTok'ta 2 haftalık hamile kadın skandalı: "Çocuğuma baba arıyorum, adam gibi adam!"

Ankara'da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda görevli Yarbay Gökhan Ünyeli, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında açığa alınmasının ardından intihar mektubu bırakarak yaşamına son verdi. Ünyeli, önceki gün arkadaşlarına intihar mektubu gönderdikten sonra Çankaya ilçesinde evinin yakınındaki ormanda ölü bulundu. Olay yerinde Beylik tabancasıyla yaşamına son verdiği belirlenen Ünyeli'nin cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Çanakkale'de toprağa verildi.

''YAŞADIKLARIM UMARIM KİMSENİN BAŞINA GELMEZ!''

Ünyeli, 'Değerli silah arkadaşlarım' başlığıyla yazdığı 2 sayfalık veda mektubunda, şu ifadeleri kullandı; "Tam 12 yıl önce kim olduğu belirsiz bir kişi tarafından telefonuma yapılan cevapsız çağrı nedeniyle yaşadıklarım umarım kimsenin başına gelmez. Tabii ki tüm toplumun adeta görmezden geldiği, 90 yaşında haksızca hapishanelerde ölüme terk edilen onca asker varken kendi durumumu acıklı hale getirmeyeceğim. Ancak tek amacı Türk Milletinin tarihine ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün güvenine layık olmaya çalışan, Anayasa'ya bağlılıktan ödün vermeyen ve askerlik mesleğinin gerektirdiği tüm vazifeleri yerine getiren biri olarak bana karşı yapılan haksızlıklar tahammül sınırını aşmıştır."

''HER HAREKETİNİZİ KAYIT ALTINA ALIN!''

Ünyeli'nin mektubunda genç subay ve astsubaylara yönelik tavsiyelerde bulunarak, "Her hareketlerini kayıt altına almaları ve telefonlarına gelen cevapsız çağrılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmaları" gerektiğini belirttiği görülüyor. Ayrıca mektubunda, "İnandığım ve bildiğim tek gerçek, Türk Milletinin ve kültürünün yüksek karakteridir. FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne kasteden tüm terör örgütlerini lanetliyorum. Hemşehriciliğin, tarikatçılığın ve hizipçiliğin olmadığı, sadece Türk vatandaşı olmanın aidiyet duygusu için yeterli olduğu bir ülke hayal ediyorum" ifadelerine yer verdiği aktarılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi