Ankara’da motor kaskı takan 2 kişi, soygun için girdikleri kuyumcu dükkanında kendilerine direnen iş yeri sahibini silah zoruyla ellerini plastik kelepçe takarak etkisiz hale getrdi. Soyguncular, işyerinde bulunan çok sayıda kol saatini ve gümüş kolyeleri gasp ederek geldikleri motosiklet ile kaçtı. Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışması sonucu; soygunu gerçekleştiren F.Ö. ve K.Y. ile olayı planlayan ve maddi destek sağlayan S.Ç. düzenlenen operasyonla yakalanarak cezaevine gönderildi. Soyguncuların kuyumcuya yönelik 6 gün boyunca keşif yaptıkları ve kaçtıkları motorikleri boş bir arazide yakarak izlerini kaybetmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

Ankara'nın Keçiören İlçesi Kamil Ocak Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcuya yönelik soygun olayı gerçekleşti. Sabah saatlerinde motor kaskı ile kuyumcuya giren 2 kişi, işyeri sahibi M.Y.'ye silah doğrultu ve ellerini plastik kelepçe ile bağlayarak etkisiz hale getirdi. Ardından soyguncular işyerinde bulunan çok sayıda kol saatini ve gümüş kolyeleri gasp ederek geldikleri motosiklet ile kaçtı.

MOTORSİKLETİ BOŞ ARAZİDE YAKTILAR
Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği, ihbar üzerine olayın yaşandığı kuyumcuya giderek çalışma başlattı. Ekipler, soygunda kullanılan motosikleti boş arazide yakılmış halde bulunken İstanbul'a kaçtıklarını belirledi.

GÜNLER ÖNCESİNDEN PLANLADILAR

Şüphelilerin, olaydan 6 gün önce Ankara'ya geldikleri, araç içerisinde kaldıkları ve sürekli olarak işyeri çevresinde keşif yaptıkları belirlendi. Ankara'da kaldıkları süre içerisinde birlikte hareket ettiği ve olayı planlayan, araç kiralama ile tüm masraflarını karşılayan bir kişinin daha olduğu tespit edildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ
Gasp Büro Amirliği görevlilerinin yürüttükleri çalışmalar neticesinde; kuyumcu içerisinde soygunu gerçekleştiren kişilerin F.Ö. ve K.Y. oldukları, olayı planlayan ve maddi destek sağlayan kişinin da Ankara'da ikamet eden S.Ç. olduğu tespit edildi. İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon ile şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda; kuyumcudan gasp edilen çok sayıda kol saati, gümüş kolyeler, olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 adet ruhsatsız tabanca, ayrıca bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Çorum'da kayıp gencin cansız bedeni baraj gölünde bulundu! Çorum'da kayıp gencin cansız bedeni baraj gölünde bulundu!

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Ankara'ya getirilen şüpheliler F.Ö. ve K.Y. İle Ankara'da gözaltına S.Ç. adli işlemlerin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Sabah