İzmir derbisinde işaret fişeği atan sanık: Bir anda elimden kaydı İzmir derbisinde işaret fişeği atan sanık: Bir anda elimden kaydı

TFF 3. Lig 2. Grup takımlarından Alanya Kestelspor'un otobüsü, Ofspor deplasmanında dönerken sabah 04.20 sıralarında Alanya girişindeki Ulaş Dinlenme Tesisleri'nin önünde kaza yaptı. Kazada 13 futbolcu, teknik direktör ile yardımcısı yaralandı. 

Kulüpten yapılan açıklamada "Yaralıların kaza sonrası bölgedeki hastanelere nakilleri yapılmış, tedavilerine başlanmıştır. Hepimizi derinden üzen bu ağır kazada şükürler olsun ki can kaybımız yoktur. Bir oyuncumuzun Akdeniz Üniversitesi Hastanesine ameliyat için sevki yapılmış olup, diğer bir oyuncumuz da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Diğer oyuncularımızın ve teknik ekibimizin tedavileri ise devam etmektedir." ifadesi kullanıldı.

Kazaya ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada "Yeşilyurt D.Ç. Ofspor deplasmanı dönüşü takım otobüsü kaza yapan TFF 3. Lig kulübü Armoni Alanya Kestelspor'a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yaralılara acil şifalar dileriz" denildi.