Enflasyon sadece İzmir'de mi var? Konya'da, Ordu'da, Trabzon'da, Şanlıurfa'da, Antep'te, Afyon'da enflasyon yok mu? Sen İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 25 senedir bu şehre en pahalı suyu içiyorsun. O nedenle bu konuşmalarınızla zaten belediyecilikle uzaktan yakından ilginizin olmadığını itiraf etmiş olduğunuzu itiraf etmişsiniz" dedi.

İnan, Bergama Belediyesi Ilıca Sosyal Tesislerinde kadınlarınla ​​bir arada geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti'li Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun 5 yıllık görev süresi ilçede çok güzel süreçlerin hayat boyu olduğunu söyledi.

AK Parti'de bayrak devreden de bayrakların ayrılması da her zaman aynı istikametin yolcusu olduğunu belirten İnan, "Bizim için her türlü makam, mevki, sadece ve sadece millete hizmet etme aracıdır. İnşallah 31 Mart'ta millete sadık kalacak. 31 Mart'ta Bergamalı gençlere sadık olanlar kazanır.31 Mart'ta Bergamalı ablalarımıza, kadınlarımıza sadık kazanacaklar.

AK Parti Bornova Meclis Üyesi Adayı Musa Çevik: “Bornova’da fatura vatandaşa kesildi” AK Parti Bornova Meclis Üyesi Adayı Musa Çevik: “Bornova’da fatura vatandaşa kesildi”

Bunun için bugün tüm Bakırçay sıkı sıkıya sarılıyor.Sadık Başkan ile yola devam ediyoruz.Sadık Başkan, Kınık'ta çıraklık ve kalfalık dönemlerini tamamladı.Bergamalı'da ustalık dönemi hep beraber başlatacağız." dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında tüm Türkiye'de yerel seçim seferberliği başlatıldıklarını anlatan İnan, belediyeciliğin AK Parti'nin işi olduğunu, CHP'nin tarihi boyunca başarılı belediye başkanını çıkaramadığını ifade etti.

Genel seçimlerde rakiplerinin altılı masa yaptığını hatırlatan İnan, şunları kaydetti:
"Bir sene değil, 2 sene değil, 3 sene değil, 4 sene değil. 8 ay geçti. Bugün o ittifakta beraber kaldıkları masadaki partiler mevcut yönettikleri kentlerde birbirlerinin bayraklarını astırıyorlar. İstanbul'da 8 ay önce beraberliklerini koruyan filtrelerini astırmıyorlar. Ankara'da astırmıyorlar. İzmir'de astırmıyorlar. Ne oldu sizin birlikteliğiniz?

Hani siz memleketi büyük bir bilgiyle yönetecektiniz? Bugün artık birbirinizinizin bayraklarını parçalayın. İşte bunların yerel seçime giderken de tarzları ve samimiyetleri bu. Ülke yönlendirmeyi bu şekilde basite yapılabilir, yerel seçimlerde vatandaşlara bir şey yok .

İnan, Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir makama CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday gösterdiğini hatırlattı.

Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'nu ağlayarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yapılanni anlatan İnan, "Sonra ilk kez yapılmışlarsa kongrede kahkahalarla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nı uğurladılar. Sormak lazım. Kardeşim sizin için, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ana koltuğu daha mu daha önemli, yoksa cumhurbaşkanlığı koltuğu mu daha önemli? Siz cumhurbaşkanlığına layık gördüğünüz kişiyi Cumhuriyet Halk Partisi ana muhalefet koltuğundan da kahkalarla gönderdiniz. O nedenle bunların 8 ay sonra değiştikleri tablo bu. Adayları da bu şekilde."

İnan, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ'ın milletvekilliği döneminde kentte önemli hizmetleri olduğunu anlattı.

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı eleştiren İnan, "Karşıyaka'nın tüm kaynaklarını çarçur etmiş, kaynakları sarf etmiş, ekonomikleri yönetememiş, ekonomiyi bırakmış, belediye çalışanlarına uzun süre maaşlarını ödeyememiş bir ismi büyükşehir belediye başkanları Aday olarak açıkladılar. Önce biraz para harcadım hesap kitap işleri Çok başarılı mıydı?

Hayır Çok belediyecilik kapasitesi var mı? Hayır Tamamen Cumhuriyet Halk Partisi'nde Özgür Özel'iledi diye bugün o hesabını vefa olarak yer alıyor ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oluyor." şeklinde konuştu.

İnan, Dağ'ın İzmir'in Türkiye'deki en pahalı suyunu kullandığını, seçilen durumda su faturalarını yüzde 50 ucuzlayacağının müjdesinin dikkate aldığını belirterek, sık sık ifade etti:
"Cemil Tugay cevap veriyor. Diyor ki, 'siz enflasyonu indirilir, biz suyu bedava veririz'. İşte sizin belediyecilikten anladığı bu kadar. Sadece enflasyon İzmir'de mi var? Konya'da, Ordu'da, Trabzon'da, Şanlıurfa' da, Antep'te, Afyon'da enflasyon yok mu? Sen İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 25 senedir bu şehre en büyük pahalı suyu içiriyorsun. fırsat vermeyeceğiz."

Dün CHP'nin Çiğli Mitinginde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'a da AK Partili İnan yaptığı konuşmada cevap verdi.

"CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, görevi Tunç Soyer'den alınmadığını söylüyor. Adama soruyorlar, sen seçime mi katılıyorsun, görevi mi devralıyorsun diye. Adaylığın zaten uzun uğraşlarla, alışverişlerle açıklanalı birkaç gün oldu. Seçimi neden geçiyorsun? İzmirlinin geleceğini, demokrasi kültürünün küreselleşmeye devam ettiğini nereden buluyorsun? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı İzmirlilerin oylarıyla mi belirleniyor, yoksa CHP Genel Merkezindeki kapalı kapıların arkasında mı?"

AK Parti Bergama Belediye Başkan adayı Sadık Doğruer de seçimlerde hemşehrilerine çok güvendiğini, 1 Nisan sabahı AK Belediyeciliğin ilçede kayıtlı olanların devam ettiğini anlattı.
Bergama'yı hemşehrileriyle birlikte yöneteceklerini anlatacak Doğruer, Cumhurbaşkanımız milletvekillerimiz, bakanlarımız her zaman yanlarında olduğunu, ilçeyi kuzeyin kapsamlı yıldızlar haline getireceklerini kaydetti.

Kaynak: BÜLTEN