“Sağlıkta parmakla gösteriliyoruz”

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, sahadaki mesaisine hiç durmadan devam ediyor. Çankırı, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ile birlikte sabah saatlerinde Demokratik Sağlık Sendikası yönetim kurulu ve üyeleriyle bir araya geldi. Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm mazisinin çok eski olmadığını hatırlatan Çankırı, son 20 yılda iğneden ipliğe yapılan reformlarla ve şehir hastaneleriyle Türkiye'nin artık parmakla gösterildiğine dikkat çekti.

Çankırı'dan doğum günü ve baby shower sürprizi

Çankırı, Güzelyalı ve Karataş sahilinde bulunan esnafları ziyaret etti. Göztepe'de gerçekleştirilen esnaf ziyareti ise renkli görüntülere sahne oldu. Girdiği bir kafede 'Türkiyem' şarkısı ile karşılanan Belediye Başkan Adayı Çankırı burada 8 aylık hamile Melisa Eşiyok'un erkek bebeği için hazırladığı baby shower partisine katıldı. Genç anne adayını tebrik eden Çankırı'ya ilginin yoğun olduğu görüldü.

Son Dakika… CHP’den Suat Nezir’in adaylığına itiraz! Son Dakika… CHP’den Suat Nezir’in adaylığına itiraz!

Bir başka kafede ise 11 yaşındaki Egemen Köksal'a doğum günü partisinde,  Göztepe atkısı hediye etti.

Seçimden önce 'yurttaş' seçimden sonra 'ikinci sınıf vatandaş'

Murat Mahallesi'nde mahalle konutları ile yapılan dönemde ise ilçenin gelişimi vurgusu yapıldı. Toplantıya Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş ile Çankırı'nın 22. Dönem Mardin Bağımsız Milletvekili olan babası Süleyman Bölünmez de üyesiydi. Hizmetin planlaması, koordinasyonu ve iş birliği sunumuyla ilgili bu konuda AK Partili Belediye Başkanlarının bulundukları illerde hizmette yarış halinde olduğunu açıkladı.

Modern toplumlarda kamunun genel bakış açısıyla işleyişinin içinde yapılması hatırlatan Çankırı'nın yaptığı konuşmada, muhalefetin bu konuda hafıza kaybı yaşadığını ifade ederek; “Kendilerini güçlü ve kale gibi gören partilerin iş icraata sırasında hizmet karşısında hafıza kaybı yaşadıklarını görüyoruz. Saha temaslarımızın Konak'ta etkin, verimli ve vatandaş beklentilerini karşılayan hiçbir yatırıma rastlayamadık.

Konak'ta seçmenin oyunu alanına kadar 'yurttaş' seçimden sonra ise 'ikinci sınıf vatandaş' seçeneklerii bulunabilir. AK belediyecilikle göz hizasında omuz omuza herkese eşit hizmet verilecek. Çünkü belediyecilik sahil şeritlerinde düzenleme ile kaldırma taşıma yenilemekle ya da seçime bir hafta kala asfalt dökmekle olmuyor. 1 Nisan'da Konak'a deyim yerindeyse gelişimin ne yaşatılarak yapıldığı açıklanmıştı'' dedi.

Ortaklık vurgusu

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı son olarak Urfa Siverekliler Derneği tarafından düzenlenen sıra gecesine katıldı. Anadolu Birliği Federasyonu Onursal Başkanı Koç Ali Ali ile partililerin de hazır bulunduğu gecede Çankırı meşaleleri ve davul zurna eşliğinde karşılandı. Konak'ta 15 bine yakın Şanlıurfalı vatandaşın ikamet ettiği dile getiren Çankırı, Şanlıurfa'nın ortak ilişkilerindeki önemine vurgu yaptı.

Kaynak: BÜLTEN