Çankırı, “Her mahallemizde kamusal hizmetlerde en kısa ve en hızlı şekilde kalıcı çözüm ve müdahale için mahalle muhtarlıkları bünyesinde 'acil timler' kuracağız” dedi.

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler öncesi seçim çalışmaları startını veren AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı Hatay Çankaya Mahallesi'nde bulunan 30 apartmanda bir araya gelen ile bir araya gelmesi sorun oluştu ve dağıldı.

“Kan tazelemek gerek”

Siyaset teorisinin en önemli maddesinin 'adalet' olduğunu hatırlatan Çankırı, Konak'ın hak ettiği değere taşınmadığını hatırlatarak içinde bulunduğu durumu 'adaletsizlik' olarak nitelendirdi. Merkezi yerel yönetimler bünyesinde bütçeler dışında kendi katılımcıları ile de faaliyet gösteren ifade eden Çankırı; “Konak bu kentin en önemli dinamiğidir.

Buradaki kentin kalbidir. Ancak burada sağlıklı verileri alabilmek adına kan tazelemek gerekiyor. Konak'ın 60 ilden büyük bütçesi mevcut. Biz bu paraların nereye gittiğinde neşeli bir şekilde iyi karşılandık. Yıllardır burada siyasi parti farkı yaşatarak özgürlük hizmetsizliğe boğdular.

Yeterli hizmet alamayan insanlar doğup büyümüş mahalleleri terk etmek zorunda kalıyorlar. Esnaf bu nedenle usanmıştır. İnşallah Konak'ta bu baskıyı kırarak kendi mahallesinde kendi esnafıyla birleşen güç olan mutlu insanlar barındırır. Başarı omuz omuza sergilediğimiz dayanışmayla yaşanır” dedi.

Mahallelere “Acil Tim”

Yerel siyasetçi baş aktörlerin vatandaşın kendisi olduğunu belirten Çankırı'nın hizmetin bir şeref meselesi olduğunu belirtti. Konak'ın karış hizmetle bağışlanacağını aktaran Çankırı, “Biz Konak için geçmişte olduğu gibi şimdi de aynı azim ve kararlılıkla ve enerjiyle çalışmak için hazırız. Siyasi katılımımızın ön ayağı bu seçim zaferini amaçlamak olacak.

Çünkü yerel seçimler bu öngörülerdeki demokratik değişimlerin en önemli oranlarıdır ve temsili demokrasinin yerel düzeydeki modelidir. Bu nedenle burada sizi değiştiremez karar aslında sizin 'nasıl olmak istiyoruz' sağlamak için anahtar depolamadır.

Başkan Tugay’dan Demokrat Partili rakibine nezaket ziyareti Başkan Tugay’dan Demokrat Partili rakibine nezaket ziyareti

Kendi sokağında çöpü verilmeyen, kaldırım taşı döşenmeyen, olumsuz hava şartlarına maruz kalan, mahallemizdeki kamusal hizmetlerde en kısa ve en hızlı şekilde yerinde çözüm ve müdahale etmek için mahalle muhtarlıkları bünyesinde 'acil zamanlayıcı' kuracağız” dedi.

Kaynak: BÜLTEN