Şenol Aslanoğlu'ndan elektrik faciası açıklaması: ''Bu olayın üstünün kapanmasına izin vermeyeceğiz!'' Şenol Aslanoğlu'ndan elektrik faciası açıklaması: ''Bu olayın üstünün kapanmasına izin vermeyeceğiz!''

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi X hesabından yapılan yazılı açıklamada, “İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma yönelik aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Haklarında koruma kararı olan ve kuruluştan izinsiz ayrılan iki çocuğumuzla kurguladığı ve yasa dışı gerçekleştirdiği yayındaki iddialar ile ilgili halihazırda adli ve hukuki süreçler devam etmektedir. Ancak Turhan Çömez, çocuklarımızla bu yayını gerçekleştirerek hem devam etmekte olan adli ve hukuki süreçlerin güvenliğini tehlikeye sokmuştur hem de çocuklarımızın daha fazla zarar görmesine sebep olmuştur. Gizlilikle ve titizlikle yürütülen soruşturmalara dair bilgileri bu şekilde yayınlayan bu kişinin çocukların can güvenliğini tehlikeye attığı unutulmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereği Bakanlığımız tüm çocukların üstün yararını gözetmektedir. ‘Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili’ sıfatını taşıyan bir kişinin Anayasamıza ve ilgili kanunlara uyması beklenmekte, aynı hassasiyeti gözeterek çocuklarımızı siyasi bir malzeme olarak kullanmak yerine onları güçlendirmek ve korumak için yapılabilecekleri yapıcı bir dille dile getirmesi gerekmektedir. Unutulmaması gereken şey, çocukların siyaset üstü olduğudur! Bugüne kadar çocuklarımızın hayatlarını ve güvenliklerini kimsenin siyasi emellerine feda etmedik, etmeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada, “Ayrıca devlet kurumlarından herhangi bir izin almadan devlet korumasında olan çocuklarla zorla gerçekleştirilen, kurgu dolu yayına dair çocukların bu yayının yapıldığı yere götürülmesinde başta Turhan Çömez ve dahli bulunan tüm ilgililer hakkında ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘Bakım ve gözetim altındaki kişinin rıza dışı kaçırılması’ ve ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından suç duyurusunda bulunuyoruz” denildi.

Kaynak: İHA