CHP’de küçük çaplı bir krize neden olan Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal 31 Mart sandıklarından zaferle çıkmak için geri sayıma başladı bile. CHP lideri Özgür Özel’in de katıldığı toplantıda ‘’"Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak. AKP’nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparıp, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” sözleriyle gündem olan Burcu Köksal için Özgür Özel dili sürçtü derken Köksal sözlerinden geri adım atmamıştı. Burcu Köksal’a en sert tepki ise Ekrem İmamoğlu’ndan gelmiş, İmamoğlu isim vermeden ‘ya başka bir iş bulacak ya da başka bir parti’ sözleriyle Köksal’ı hedef almıştı.

Burcu Köksal oyları ikiye katladı…

14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın Millet İttifakı’nı ikiye katladığı tablonun aksine 31 Mart sandıklarında Burcu Köksal rüzgarı esiyor. Burcu Köksal sandıkların yüzde 50’sinin sayıldığı tabloda en yakın rakibi AK Parti Afyonkarahisar Adayı Hüseyin Ceylan Ulusoy’a 20 puana yakın fark atmış durumda. Hem CHP’nin hem de milliyetçi seçmenin oylarını almayı başarmış görünen Burcu Köksal’ın DEM Parti’ye kapıları kapatan söyleminin Afyonkarahisar seçmeninden onay almış görünüyor.

TOKİ konut başvuruları için yeni dönem başlıyor: TOKİ başvuruları ne zaman? TOKİ konut başvuruları için yeni dönem başlıyor: TOKİ başvuruları ne zaman?

Kaynak: Haber Merkezi