Türkiye, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için sandık başına gidiyor. Türkiye'deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimde bin 393 belediye yer alacakken bu seçimlerle birlikte belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlenecek.

"Yönetimde zafiyet var"

Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin, daha önce Son Mühür'e verdiği bir röportajında, "Buca’nın en büyük sorununu yönetim zafiyeti olarak görüyorum. Trafik, altyapı ve çöp gibi sorunlar yönetimden kaynaklanıyor. Önce bunu değiştirmek lazım.” diyerek Buca Belediye’sinin yönetilemediğine dikkat çekti. 

"Herkesi oy vermeye çağırıyorum"

"40 tane projemiz var, sonrasında daha da arttı." şeklinde konuşan Öztekin, "Bunlar benim hayallerim. İnşallah hayallerimi gerçekleştireceğim. Herkesi oy vermeye çağırıyoruz. Buca'nın değişimi ve dönüşümü için seçmenlerin yetki vereceğini düşünüyoruz." ifadelerine yer verdi.

İsrail İran'a resmen savaş açtı! İsrail İran'a resmen savaş açtı!

"Kimseyi kayırmadan"

Sağ-sol diyerek kimseyi kayırmaksızın tüm seçmenlerin oylarını beklediğini ayrıca vurgulayan AK Partili Öztekin, "Buca'ya hizmet etmek adına sonuna kadar buradayız. Demokratik bir yarıştır, biz de bu yarıştan birinci çıkacağımızı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

"Oturmak yok"

Seçim günü tüm sandıkları tek tek ziyaret edeceğini belirten Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin, "Oturmak yok, halkın arasında seçimleri takip edeceğim. Halkımızla beraber Çevik Bir Meydanı'nda sonuçları takip edeceğiz." diye konuştu.

Muhabir: Kafkas Kaya