Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arızalanan asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş isimli öğrenci sıkışarak hayatını kaybetti. Arıza veren asansörde 15 kişi de içeride kaldı. Yapılan çalışmalar sonrası öğrenciler kurtarıldı.

Olayın ardından Bursa’dan Aydın’a gelen anne Serpil Ertaş, fenalık geçirmesi sonucu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, bugün aileyi ziyaret etti. Nazilli Havadis'ten Günay Papuşçu'nun haberine göre ziyaret esnasında anne Ertaş’ın "Benim çocuğum kaymakam olacaktı" feryatları yürekleri dağladı.

Baba Akın Ertaş ile görüşen Vali Canbolat adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini, konunun tüm yönleriyle hassasiyetle takip edildiğini söyledi.

Karşıyaka'nın en güzel balkon ve bahçesi seçildi Karşıyaka'nın en güzel balkon ve bahçesi seçildi

Vali Canbolat’a olayda ihmali bulunanların cezalandırılması yönündeki talebini ileten baba Ertaş, “Sonuna kadar gidelim, bu ihmalleri yapanlar cezalarını çeksinler. Ben kızıma saygılı olmayı öğrettim. Benim çocuğum karıncayı bile incitmezdi. Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı. İhmal sonucu olduğu için çok yaralıyız. Benim çocuğum yandı, biz yandık, başka çocuklar yanmasın. Ancak bu, dilek ve temenniyle olmuyor.” ifadelerini kullandı. (Nazilli Havadis)