İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘hür ve müstakil’ kararı sonrası 31 Mart sandık sonuçlarının hayal kırıklığı yaşanıyor. Türkiye genelindeki oyu yüzde 3.77’ye kadar düşen İYİ Parti’de Meral Akşener’in bundan sonrası alacağı karar ve izleyeceği yol merakla bekleniyor. Siyasetin duayen isimlerinden olan ve İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde ilk çekirdek kadroda yer alan Yıldırım Ulupınar’dan Meral Akşener’e çok net bir mesaj geldi. ‘Ben İYİ Parti’deki görevlerimden istifa ettim ama İYİ Parti’den ayrılmadım’ hatırlatmasında bulunan Yıldırım Ulupınar, ‘’Meral Akşener’in o koltukta bir saniye bile oturmaması lazım. İYİ Parti seçmeni ittifak döneminde bile CHP’ye bu kadar destek olmamıştı. Akşener iflas etmiş müflis tüccar haline geldi. İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde kendisine açılan krediyi kelimenin tam anlamıyla beceriksiz politikalar nedeniyle tüketti. Bu seçimde de gördük ki İYİ Parti’de Meral Akşener dönemi resmiyette olmasa bile seçmenin gönlünde kapanmış’’ durumda mesajı verdi.

CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz suçsuzluğunu savundu: "Sorumluluk benimle sınırlı değil'' CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz suçsuzluğunu savundu: "Sorumluluk benimle sınırlı değil''

Zaman kazanmak için olağanüstü kurultay isteyebilir…

Meral Akşener’in olağanüstü kurultay tarihini açıklayarak o tarihe kadar koltukta kalmaya devam edebileceğine işaret eden Yıldırım Ulupınar, ‘’ Kurultayın en geç bir ay içinde yapılabileceğini düşünüyorum. O tarihe kadar koltukta kalma konusunda inat ederse büyük hata olur. Seçmenin verdiği mesaj çok net. Fütursuzca uygulanan hatalı politikaların faturası Meral Akşener’in önünde duruyor. Bu saatten sonra Meral Akşener’in bu partiden sadece fiziki olarak değil, gölgesinin bile kalkması lazım’’ diye konuştu.

Yeni dönemde görev alır mı?

İYİ Parti’nin kuruluş döneminde seçmenin gösterdiği sıcak ilgiye şahit olduğuna işaret eden Yıldırım Ulupınar, ‘’Türkiye’nin Demokrat Parti’den gelen merkez sağ bir partiye her zaman ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Meral Akşener’in hatalı politikaları yüzünden bu hedeften uzaklaşılmış olsa bile yeni yapılacak olan kurultay seçmene bambaşka bir alternatif sunabilir. Bu dönemde nasıl bir tutum alacağımı söylemek için henüz erken. Bugüne kadar elimi taşın altına koymaktan nasıl kaçınmadıysam yeni dönemde de üzerime düşeni yapmaktan imtina etmem’’ vurgusu yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi