Aliağa'da seçim sonuçları, mevcut Belediye Başkanı Serkan Acar'ın yeniden başkanlığa seçilmesi yönünde oldu. Cumhur İttifakı'nın desteğiyle MHP'den aday gösterilen Acar, ilçesinde yeniden aday olmasıyla seçim atmosferine heyecan ve coşku katmıştı. Seçim sonuçlarına göre çoğunluğun oyunu alarak önümüzdeki dönemde de Aliağa Belediye Başkanlığı görevini sürdürmeye hak kazandı.

SERKAN ACAR KİMDİR?

1976 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Piyale İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu’nda tamamlayan Acar, lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi ve 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etti.

Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı ve atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı. Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak, Türkiye’de ilk defa bu konuda lisans yapan kişi oldu.

DEVA Partisi; Polisi korumak hepimizin görevi! DEVA Partisi; Polisi korumak hepimizin görevi!

2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı “Çevre Ödülü ”ne layık görülen Acar, bu konuyla ilgili yurt dışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu. Belediye Başkanı Acar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Serkan Acar, 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP’den İzmir Aliağa Belediye Başkan adayı olmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ