Gebze'de mezuniyet töreni skandalı: Kılık kıyafet yönetmeliği tartışması ve jandarma müdahalesi Gebze'de mezuniyet töreni skandalı: Kılık kıyafet yönetmeliği tartışması ve jandarma müdahalesi

Bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve cinayete kurban giden Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş bir araya geldi. Görüşmede dikkat çeken unsurlara siyasetçi Yavuz Ağıralioğlu değindi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ağıralioğlu, Türki siyaseti normalleşiyor, normalleşmeli dedi. 

''Sürekli olarak kavga eden siyasetten bıktık!''

Sözlerine günde damga vuran iki fotoğraf karesine değinerek başlayan Ağıralioğlu, ''Bugün, Sayın Cumhurbaşkanı'nın CHP Genel Merkezini ziyareti ile Merhum Sinan Ateş'in eşi ve kızlarını kabul ettiği iki fotoğraf, kamuoyunun dikkatine sunuldu. Olması gereken siyasi rekabet seviyesi ve adaletin tecellisi noktasında, siyasetin hukuka gölge etmemesi açısından iki güzel fotoğraf karesi!'' ifadelerini kullandı. 

Türk siyaseti normalleşiyor, normalleşmeli!

Türki siyasetindeki değişime de dikkat çeken Yavuz Ağıralioğlu, ''Bu normalleşme beraberinde; aklı, mantığı, zarafeti, nezaketi, hakkaniyet duygusunu ve empati yapma yeteneğini de getirir inşallah. Türk Milleti'nin âlî menfaatlerinden, beraberliğinden daha üstün ve hakkın bir an evvel yerine gelmesinden gayrı bir siyasi kazanım da yoktur. Sürekli olarak kavga eden ve hep eleştiren siyasetten de bıktık. Kim yaparsa yapsın, doğru ve güzel işleri takdir etmesini de bilelim! Muhalefet, sözünü sakınmadan söylerken hep hakkı gözetmeli. İktidar da muhalefetin doğruyu seslendiren sözlerine ve haklı çağrılarına kulak vermeli! Birbirimizi dinleyerek ve anlayarak bulacağız yolumuzu! Böylesi güzel ve anlamlı fotoğraf karelerinin artarak çoğalması dilek ve temennilerimiz ile Türk Milleti'nin mutlu ve müreffeh yarınlarına yürüyoruz, yürüyeceğiz. Bütün gayretimiz, milletimizin güçlü yarınları ve içinde huzur ve adalet ile yaşayabileceğimiz bir memleket içindir...'' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi