Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için sürekli olarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, Windows, Android ve iOS platformlarında gerçekleştirdiği testlerin ardından şimdi de yapay zeka destekli düzenleme araçlarını kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Tesla devrim yaratıyor! Powerwall 3 ile ev enerjisi depolamada yeni nesil! Tesla devrim yaratıyor! Powerwall 3 ile ev enerjisi depolamada yeni nesil!

Android için en son WhatsApp beta sürümünde görülen bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar metin girerek arka plan görselleri oluşturabilecek ve arka planı genişletebilecekler. Durum güncellemeleri veya fotoğraf paylaşımlarında, kullanıcılar yeni yapay zeka araçlarını resim düzenleyici penceresinde kullanabilecekler.

Bu devrim niteliğindeki özelliğin tüm WhatsApp kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağı biliniyor. Ancak, yeni yapay zeka özelliklerinin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz belirsizliğini koruyor.

WhatsApp kullanıcıları, yakın gelecekte uygulamalarına eklenmesi planlanan bu yapay zeka destekli düzenleme araçları ile fotoğraf düzenleme deneyimlerini daha da geliştirecekler.

Kaynak: Haber Merkezi