İzmir'in sağlık sisteminde gözden kaçan bir detay Uzman Doktor Dağıstan Ayan'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamayla gözler önüne serildi. İzmir'de Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yanık merkezi bulunmadığını hatırlatan Ayan, 'yanıkla ilgilenen plastik cerrah olmadığı için yanık olaylarına genel cerrahların baktığını' söyledi.

İZSU uyardı! 25 Temmuz Perşembe günü Konak susuz kalacak! İZSU uyardı! 25 Temmuz Perşembe günü Konak susuz kalacak!

Tanık olduğu bir olayı da örnek olarak gösteren Dağıstan Ayan, 'yakın bir arkadaşımın bacaklarına kaynar sular döküldü. 2. derece ağır yanıkları var. Koca İzmir’de bir yanık merkezi yok ama! Sadece şehir hastanesinde bulabildik, ona da genel cerrahlar bakıyor. Ege’deki yanık merkezi kapandı. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yok. Kamuda yanıkla ilgilenen plastik cerrah bulmak neredeyse imkansız artık. Siz siz olun, yakmayın bir yerleriniz. Ortalıkta kalırsınız...' uyarısında bulundu.

Bakan Kemal Memişoğlu'na mesaj...

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'na da seslenen Dağıstan Ayan, 'Sayın bakanım siz de genel cerrahsınız. Yanık tedavisiyle primer ilgilenmesi gereken bölüm genel cerrahi midir? Türkiye’nin en büyük 3. kentinde yanıkla ilgilenen bir tane plastik cerrahı yok şu an' hatırlatmasında bulundu.

Pandemiden beri kapalı...

Dağıstan Ayan, 'Ege üniversitesinde çok güzel bir yanık merkezimiz ve yanık yoğunbakımımız vardı. Ama Plastik cerrahide yanıkla ilgilenen kalmayınca kapandı orası. İnanılmaz donanımlı, güzel bir merkez ve pandemiden beri kapalı' mesajı verdi.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı