CHP Genel Merkezi İzmir özelinde sıcak ve hareketli gelişmelerle dolu bir güne ev sahipliği yapıyor. CHP lideri Özgür Özel, yaklaşık bir saat önce genel merkezde görüştüğü Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a 'İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığınızı uygun gördük. Sizi tek isim olarak MYK’ya götüreceğiz. Burada onaylanırsanız Parti Meclisi’nde karar bağlayacağız' dediği öğrenilmişti."

Süreç bitsin konuşacağım…

Bakan Bolat'tan ayrılık sinyali! Kabinede değişiklik kapıda mı? Bakan Bolat'tan ayrılık sinyali! Kabinede değişiklik kapıda mı?

CHP’de İzmir Büyükşehir adayı kim olacak düğümünün hemen hemen çözüldüğü dakikalarda CHP lideri Özgür Özel’le görüşmek için Genel Merkez’e giden İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun Tunç Soyer için istediği desteği bulamadığından dolayı Genel Merkez’den sinirli bir şekilde ayrıldığı ve örgütlerin fikrini dinleyen yok dediği öne sürülmüştü. Sonmühür.com’a konuşan Aslanoğlu, ‘Genel Merkezden ayrıldığım doğru. Genel Merkez’den sinirli bir şekilde ayrıldı iddialarına yorum yapmayacağım, süreç devam ediyor. Süreç sona erdiğinde bir açıklama yapacağım’ diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi