Özgür Özel'den Kocagöz'ün tutuklanmasının ardından ilk açıklama: Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı Özgür Özel'den Kocagöz'ün tutuklanmasının ardından ilk açıklama: Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı

Yerel seçimin sonuçlanmasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de memleketi Seferihisar'da çok ilginç bir olay yaşandı. Başkan Soyer’in uzun yıllardır makam şoförlüğünü yapan Hüseyin Sezer, Sığacık’ta saldırıya uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Seferihisar Polis Merkez Amirliği’ne başvuran Sezer “Kasten yaralama ve hakaret” suçlamasıyla başvuru yaptı. Seferihisar Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Ali Tanış isimli kişinin yanına gelerek kendisine saldırdığını ifade eden Sezer, azmettirici olarak Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Yardımcısı Gökhan Pehlivan’dan da şikayetçi oldu.

"Saldırıya uğradım, sorumlusu İsmail Yetişkin'dir"
Resmi polis kayıtlarına ve tutanaklara geçen şekliyle olayı anlatan Sezer, “Sığacık Mahallesi'nde bulunan Çakoz Balıkçılık’ın önündeki kaldırımda tek başıma bulunduğum sırada bana doğru daha önceden tanıdığım Ali Tanış geldi. Benim yanıma gelirken niyeti kötü olduğu belliydi. Benim bacağıma ve suratıma yumruk ile vurdu. Ben kendimi korumaya çalıştım fakat tam olarak vurdum mu, vurmadım mı hatırlayamıyorum. Bu sırada orada bulunan kadınlar ayırmak amacı ile beni tuttular. Bu tutma neticesinde de bir kaç kez darbe yedim. Daha sonra Ali isimli şahıs oradan uzaklaştı. Uzaklaşırken de eline taş alıp atmaya niyetlendi fakat atmadı. Ben Ali Tanış isimli şahsı azmettiren kişilerin Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve yardımcısı olan Gökhan Pehlivan isimli şahısların olduğunu düşünüyorum. Planlı organize bir iş olduğunu düşünüyorum. Ali Tanış yaklaşık olarak 20 gün kadar önce benim cep telefonumu aradı ve bana ‘hangi başkanı destekliyorsun' diye sordu. Ben de kendisine 'Ben Hamit Nişancı’yı destekliyorum’ dedim. Bana 'Kazanabilir mi?' diye sordu, ben de kendisine 'Kazanabilir, sen de gel' dedim. Ardından telefonları kapattık. Ben bana hakaret eden ve beni darp eden Ali Tanış isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim. Ayrıca Ali Tanış'ı azmettiren İsmail Yetişkin ve Gökhan Pehlivan isimli şahıslardan da şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

İsmail Yetişkin iddiaları kabul etmedi
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Başkan Yardımcısı Gökhan Pehlivan olayla ilgili iddiaları reddetti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ikili, adli bir sürecin içersine anlamsızca çekilmeye çalışıldıklarını iddia etti. Yetişkin, yapılan ortak açıklamada "Seferihisar Belediyesi personeli Ali Tanış ve Tunç Soyer’in makam şoförü olan İZBB personeli Hüseyin Sezer arasında adli makamlara yansıyan tartışma ve darp olayı ile ilgili açıklamamızdır. Kurumumuz ve bizler, söz konusu olayın herhangi bir tarafı olmamakla birlikte, adli vakaya dahil edilme çabasını hayretle takip ediyoruz. Konu yargıya intikal ettiği için içeriği ve detaylarıyla ilgili bir açıklama yapmayacağız. Ancak, tarafımıza isnat edilmeye çalışılan dayanaksız suçlamalar hakkında, öncelikle hukuki ve cezai haklarımızı kullanacağımızı, müfteriler hakkında iftira suçu da dahil olmak üzere, savcılığa şikayette bulunulacağını, tüm sorumlular hakkında ayrıca tazminat davası açılacağını, kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ