6 Şubat depreminde yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans davasının ilk duruşması görüldü! 6 Şubat depreminde yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans davasının ilk duruşması görüldü!

İstanbul Esenler'de saç ekim uzmanı olarak çalışan Erdal Tınas son zamanlarda kendisinden komisyon adı altında haraç isteyen Suriyeli çetelerden şikayetçi olduğunu belirtti. Çoğunlukta arap müşterilere hizmet verdiğini belirten Tınas, aracılarla komisyonlu çalışma yapıyorduk, ancak son zamanlarda aldığım bazı telefonlarda benden ekstra para isteyerek tehdit edenler oldu. Önceki gün de ıssız bir noktada üç Suriyeli tarafından yolum kesildi. Benden 100 bin dolar ödememi, aksi takdirde bana ve aileme zarar vereceklerini söylediler. Yeni taşındığım evimin adresini, çocuklarımın okulunu her şeyi biliyorlardı.

O korkuyla doğrudan Esenler Emniyet müdürlüğüne gittim
Şikayetçi olmak istedim ama ifademi dahi almadılar. Henüz bir suç oluşmamış,darp yaralama vs yok onun için şikayeti alamayız dediler. Benim 3 kızım var.Büyük kızım zaten yurtdışında okuyor. Ortanca kızım da olayları duyunca psikolojisi bozuldu. O panikle ne yapacağımı bilemedim ve yurtdışına çıkmaya karar verdim. Şu an ailemle birlikte Singapur’dayım. Ve ne yapacağım konusunda bir fikrim yok. Tehdit nedeniyle Türkiye’ye dönemem. Nereye gideceğim, nerede yaşayacağımı bilmiyorum. Şu an tek düşündüğüm ailemin güvende ve sağlıklı olması dedi.

Kaynak: BÜLTEN