Kimdir?

Prof. Dr. Burhanettin Duran, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Akademik kariyerine ise Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans ve doktora çalışmaları yaparak başlamıştır. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Kariyeri

Duran, akademik kariyerine devam ederek Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca George Mason Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak da bulunmuştur. İstanbul Şehir Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapmıştır. Türk düşünce tarihi, Türk dış politikası, İslamcılık, Avrupa, demokrasi ve sivil toplum gibi konularda Türkçe ve İngilizce makaleler kaleme almıştır.

Yayınları

Serdar Ortaç Kapadokya'da zor anlar yaşadı! Sandalyeye oturtulmak zorunda kaldı... Serdar Ortaç Kapadokya'da zor anlar yaşadı! Sandalyeye oturtulmak zorunda kaldı...

Burhanettin Duran'ın birçok kitap ve dergide makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca, çeşitli eserlerin editörlüğünü yapmıştır. "Enine Boyuna" adlı programa yorumcu olarak katkıda bulunmuştur.

Görevleri

Halihazırda İbn Haldun Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmakta olan Prof. Dr. Burhanettin Duran, aynı zamanda SETA Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Burhanettin Duran'ın akademik ve profesyonel kariyeri, Türkiye'de ve uluslararası alanda tanınan bir isim olmasını sağlamıştır. Başarılı kariyeri ve katkıları, Türkiye'nin düşünce ve akademik dünyasında önemli bir yer edinmesine yardımcı olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi