CHP’de Çankaya bilmecesi nihayet çözüldü. Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın bir isim olan Alper Taşdelen’in başkanlığı 31 Mart’ta sona erecek. Koltuğa oturmaya en yakın isim olarak CHP Hüseyin Can Güner’in ismi MYK’dan çıktı, PM’den çıkmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemdeki çıkışlarıyla gündeme gelen Eren Erdem Hüseyin Can Güner’i Veli Ağbaba’ya yakın bir isim olmakla eleştirmiş, aday adayı olmayan Güner’in Çankaya’ya aday yapılacağını öne sürmüştü. Hüseyin Can Güner aynı zamanda Özgür Özel’in de avukatı olarak görev yapıyor.

Hüseyin Can Güner kimdir?

1993 yılında Ankara'da doğdu.

Avukat. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne 2012 yılında kaydoldu. Ankara İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonunda, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesinde ve Çankaya İlçe Gençlik Kolunda çalışmalar yürüttü.

2013-2014 yıllarında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı görevinde bulundu. 2014-2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonunda görev aldı.

2018-2020 yılları arasında Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2020-2023 yılları arasında CHP’yi temsilen İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulundu.

Sarıyer'de AK Parti Rüzgarı Esti: Hüseyin Coşkun Projelerini Tanıttı Sarıyer'de AK Parti Rüzgarı Esti: Hüseyin Coşkun Projelerini Tanıttı

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu.

İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve Türkiye Tenis Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.

Kaynak: Haber Merkezi