Koparmaya dikkat! Spil Dağı'ndaki Manisa lalesi cebinizi yakabilir cezası 387 bin lira Koparmaya dikkat! Spil Dağı'ndaki Manisa lalesi cebinizi yakabilir cezası 387 bin lira

Muğla'nın Fethiye ilçesinde otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla "Dünya Otizm Farkındalık Günü" düzenlendi. "Dünya Otizm Farkındalık Günü" kapsamında özel bir eğitim kurumu tarafından düzenlenen etkinlik, büyük ilgi gördü. Programa, kurumun Kurucusu Salih Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile otizmli bireyler ve aileleri katıldı.
A W175158 01Etkinlik, renkli ve coşkulu anlara sahne oldu. Otizm farkındalığı için mavi renk kıyafetlerin tercih edildiği etkinlikte, otizmli çocuklar dans gösterileri, palyaço baloncuk gösterisi, yüz boyama ve müzikli eğlencelerle keyifli vakit geçirdi. Aileler, etkinlik boyunca çocuklarıyla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Aw175158 02 (1)Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de etkinliğe destek verdi. Otizmli çocuklar, nostaljik polis arabası ve trafik motosikleti ile keyifli bir sürüş deneyimi yaşadılar. "Kanka Polis" kostümüyle çocuklarla dans eden ekipler, etkinliğe renk kattılar ve unutulmaz anlar yaşandı.

Kaynak: Haber Merkezi