Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz Kur Korumalı Mevduat konusunda eski Hazine vve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yle eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında kavga çıktığını iddia etti.

İşte İsmail Saymaz'ın konu hakkında yazdıkları...

İktidarda KKM kavgası: Ajan, en büyük bela…

İktidar Kur Korumalı Mevduat'ı (KKM) tasfiye için çabalıyor.

Dün iki yeni karar alındı.

Erdağ: Atatürk,  Cumhuriyettir, Türk ulusudur, ortak mirasımız ve  ortak geleceğimizdir Erdağ: Atatürk, Cumhuriyettir, Türk ulusudur, ortak mirasımız ve ortak geleceğimizdir

Bakalım…

Sonuç alınabilecek mi?

Öte yandan, KKM'nin eski Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati ile eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında kavgaya yol açtığını yazmıştım. Nebati, KKM'den kaynaklı borçtan Kavcıoğlu'nu sorumlu tutuyor. Kavcıoğlu'nun kendisine rağmen kararlar alıp KKM'yi teşvik ettiğini düşünüyor.

Meğer bu kavga, duyduğumdan da keskinmiş!

Bakanlık koridorlarında ağır suçlamaların havada uçuştuğunu öğrendim.

İddiaya göre…

Nebati'nin, Kavcıoğlu için “Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük belalardan birisi. Farklı yerlerden aldığı talimatlarla iş yürütüyor” dediği konuşuluyor. Kavcıoğlu'nu ajanlık ve ekonomiye bilerek zarar vermekle suçladığı iddia ediliyor.

Devir teslimden sonra Kavcıoğlu'nun Mehmet Şimşek tarafından görevden alınmasının beklendiğini kaydeden Nebati'nin kadroları ise şunları söylüyor:

“Şimşek, görev teslimi yaptığında akşam görevinden alınacağını söylemiş. Fakat Kavcıoğlu, Şimşek'e operasyon çekti. Doları 20'den 23'e çıkardı, gitti. ‘Ben olmazsam olacaklar bunlardır' dedi ve BDDK'da kaldı.”

Nebati'nin kadroları Kavcıoğlu'nun “Sistem için büyük bir risk” olduğunu iddia ediyor.