KANSER TEDAVİSİNDE AKILLI RADYOTERAPİ DÖNEMİ KANSER TEDAVİSİNDE AKILLI RADYOTERAPİ DÖNEMİ

Radyo Ege'de Balamir yıldız'ın sunduğu "Balamir ile Yol Saati" programında konuk olan Bitkiler Uzmanı Esat Özdoğan Fitoterapi hakkında bilgi verdi.

Bitkileri,tedavi ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanıldığını bellirti. İşte Esat Özdoğan'ın söylediklerinden satır başlıkları...

FİTOTERAPİ NEDİR?

"Fitoterapi"bitkisel tedavi yöntemi ülkemizde 27 Ekim 2014' te ülkemizde kabul görülmüş bitkisel tedavi yöntemi olarakta tanımlanmış bir bilim dalıdır. Fitoterapi uygulayarak sağlığımızı koruyabiliriz.

Hastalıkları önlemekte de  grip soğuk algınlığı gibi yada kanser rahatsızlıklarında Kemoterapi'ye cevap vermeyen rahatsızlıklarda vücudun sentetik kimyasallara karşı tepki vermemesi nedeni ile tamamlayıcı tıp olarak Fitoterapi'den  yararlanabiliyoruz.

Çok uzun yüzyıllardır kullanılan bir yöntem Uzak doğuda ve M.Ö kullanılıyordu.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN

Propolis, Astragalus,  Ekinezya (Echinacea) gibi ürünler  bitkilerin gücünü kullanarak bağışıklık sistemimizi yüksek tutarak hastalıklardan korunabiliriz.Erken yaşlarda bağışıklık sisteminizi güçlü tutun, dengeli beslenin, zararlı maddelerden uzak durun.

20 Yıl önceki 1 kilo ıspanaktan aldığımız C, E ve B vitaminleri, magnezyum, demir ve kalsiyumu alabilmemiz için günümüzde 80 kilo ıspanak tüketmemiz gerekiyor.

Organik tarım ile alakalı sıkıntımız var beslenme zaten burdan geliyor. Dikkat etmiyoruz. Stres en büyük hastalık sebeplerinden birtanesi.

STRESİ DÜŞÜREN BİTKİ

Altın kök bitkisi anksiyete, endişe, karamsarlık, eylemsizlik, mutsuzluk gibi sorunları çözmek için şifalı bitkiden yararlanıyoruz.

KANSER VAKALARI NEDEN 50 YAŞIN ALTINA DÜŞTÜ?

Ülkemizde yaklaşık 1 yıl boyunca 210 bin kişi kansere yakalandı, 110bin kişi de malesef hayatını kaybetti. Dengesiz beslenme, zararlı madddeler, çevre faktörleri kanser rahatsızlığına  yakalanmamıza sebep oluyor.

Kanser dediğimiz şey vücudun kendi hücresi. Kendi hücremiz anormal şekilde otosistemi tanımıyor ve üremeye çoğalmaya bi takım dokulara yayılmaya devam ediyor. Kanser hücresinin başına bela olan tek şey bağışıklık sistemimizin güçlü olması. Biz her daim hastalık olsa da, olmasa da kendimizi güçlü tutmalıyız. Kanser kök hücreyi öldüren bitkilerde Fitoterapi'den geliyor.

MUTLU OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Vücudumuzda  Serotonin hormonumuzu çalıştırmamız gerekiyor ve bunu da  bitkiler ve gıda takviyeleri  sayesinde alabiliriz.