İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde gerçekleşen 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yüzde 49.83'lük oy oranıyla başkan seçilen Mustafa Günay, mazbatasını almadaki gecikmeye tepki gösterdi. Güzelbahçe İlçe Seçim Kurulu hakiminin rapor alması sebebiyle mazbata verilmemesini "hak gaspı" olarak nitelendiren Günay, konuyla ilgili gerekli adımları atacaklarını belirtti.

Alaçatı Ot Festivali başladı: Başkan Tugay yurttaşlarla buluştu! Alaçatı Ot Festivali başladı: Başkan Tugay yurttaşlarla buluştu!

"Bu bir hak gaspıdır"

CHP'nin Güzelbahçe'deki birinci parti çıkan Belediye Başkan adayı Mustafa Günay, mazbatasını almaya hazırlandığı esnada, hakimin rapor alması nedeniyle beklemek zorunda kaldı. Konunun Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) taşınmasıyla tepki gösteren Başkan Günay, "Bu bir hak gaspıdır. İtirazlarımıza rağmen mazbatamız verilmedi. Bu, Güzelbahçeli vatandaşların haklarının gasp edilmesidir. Demokratik haklarını kullanan vatandaşlarımızın iradesine yapılan bu müdahaleyi kabul etmeyeceğiz" dedi.

Günay, şunları da ekledi: "Demokrasiye aykırı hareket edenler bilmelidir ki, halkın iradesini hiçbir kirli oyunla değiştiremeyeceklerdir. Mazbatamızı alacağız ve halkımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz." Güzelbahçe CHP İlçe Başkanı Devrim Seyrek de konuyla ilgili açıklama yaparak, "Demokrasiye pranga vurmak isteyenler, bir gün o prangaların esiri olacaklardır" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ