Cumhuriyet Halk Partisi 38.Olağan Kongresi’nde, İzmir Milletvekili Murat Bakan, kürsü konuşmasında değişim vurgusu yaptı. Bakan, “Babam bana zamanında genel başkanımızı üzmeyin ama mutlaka değiştirin dedi” diye konuştu. Murat Bakan, değişim isteyen bir vekil olduğunu ifade ederek, genel seçimlerdeki heyecanının yerini hayal kırıklığına bıraktığını şuan ise Özgür Özel’in adaylığı için heyecanlandığını ifade etti.

Rıdvan Karakayalı aday adaylığı için yola çıktı, destekçileri salona sığmadı Rıdvan Karakayalı aday adaylığı için yola çıktı, destekçileri salona sığmadı

Bakan, genel seçimlerde hayal kırıklığına uğradığını ifade ederek, “Tüm seçimlerde görev aldım ama bu seçim kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşamadım yaşamadık. CHP nin yüzde 55-56 da görüldüğü, güzel ülkemizin son şansını kaybettik seçimden yaşadığım travmayı hala atamadım hala üzerimde büyük bir boşluk var” diye konuştu.

Murat Bakan, 'babam Bülent Ecevit'e son derece bağlı bir insandı, Babam dedi ki sayın genel başkanı üzmeyin ama lütfen değiştirin. Biz CHP'nin laiklik ilkesine sahip çıkamadık utangaç davrandık mahcup davrandık. Gereğini yapamadık bunu haykırmadık. 6 okumuzdan biri olan Atatürk milliyetçiliğine sahip çıkamadık, bunu ümit Özdağ’a bıraktık. Biz devrimciliğe sahip çıkamadık, devrim kanunlarına sahip çıkamadık. Sadece devrimi deniz gezmişin adını anmak sandık. 5 milyon gence neden yurtdışı değil Türkiye hayallerini gerçekleştirmeleri gerektiğini anlatamadık. Ümit Özdağ ile imzalanan protokolde ilk 4 maddenin değişmeyeceği konusunda anlaştık o maddeler CHP’nin değil Cumhuriyetindir bir kendi ilkelerimize sahip çıkara yükselebiliriz' diye konuştu.