İzmir Metro'da Poligon durağında, metro aracından dumanlar çıktı. Daha önce de arıza yaşandığı bilinen İzmir Metro'da, vatandaşta paniğe neden olan yangına anında müdahale edildiği bildirildi.  Saat 08.40 itibariyle yaşanan metro arızası nedeniyle seferlerde aksamalar meydana geldi. Seferler yaşanan kısa süreli arızanın ardından devam etti.

BÜYÜKŞEHİR'DEN AÇIKLAMA: YANGIN ÇIKMAMIŞTIR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşanan olay ile ilgili açıklama yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

Germiyan köyü'nün sanatçısı, duvarlara dokunan renkli hikaye Germiyan köyü'nün sanatçısı, duvarlara dokunan renkli hikaye

“Bu sabah İzmir Metro hattı Poligon İstasyonu’nda bir trenimizin balatalarından kaynaklanan duman ve koku, bazı sosyal medya mecralarında, “Metroda yangın çıktı” şeklinde paylaşılmıştır.

Metroda yangın çıkmamıştır. Söz konusu tren, Poligon İstasyonu’nda tahliye edilmiş; yolcularımız başka bir trene alınmıştır. Arızalanan tren ise bakıma çekilmiştir. Seferler normal olarak devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” (İlk Ses)